Chrobry Głogów wygrywa sparing miesiąc przed wznowieniem ligowych rozgrywek

0
1159

Trzeci z rzędu zwycięski sparing mają za sobą piłkarze Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali wczoraj w Uniejowie ligowego rywala, Stomil Olsztyn 1:0. Autorem jedynego trafienia był Karol Danielak, który wpisał się na listę strzelców w końcówce spotkania. Ligowe rozgrywki zostaną wznowione w pierwszy weekend marca.

Jedyna bramka w piątkowym sparingu padła w 88. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Karol Danielak. Wcześniej głogowianie stworzyli sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola, jednak brakowało skuteczności. W drugiej połowie bliski szczęścia był Konrad Kaczmarek, natomiast futbolówka po uderzeniu głową w wykonaniu Michała Michalca zatrzymała się na poprzeczce. Szczęście do podopiecznych Ireneusza Mamrota uśmiechnęło się w samej końcówce i ostatecznie pomarańczowo-czarni pokonali Stomil Olsztyn 1:0.

„Tak naprawdę to nie był mecz czystych okazji. Za nami raczej wyrównane spotkanie, choć mieliśmy swoje szanse w drugiej połowie. Konrad Kaczmarek, Michał Michalec w poprzeczkę, co potwierdza dobre stałe fragmenty, niewiele zabrakło też przy podaniu Karola Danielaka do Tomka Serwety. Fakt, że było to po dużych zmianach u rywala. My jednak jeszcze nie jesteśmy gotowi w stu procentach i to było widać. Za tydzień, w spotkaniu z Zagłębiem, powinno być już lepiej, bo zaczniemy schodzić z obciążeń” – ocenił opiekun zawodników Chrobrego Głogów, Ireneusz Mamrot.

Dla głogowian był to piąty test-mecz tej zimy i trzeci z rzędu, który zakończył się ich zwycięstwem. Wcześniej udało się wygrać z Rakowem Częstochowa (1:0) oraz MKS-em Kluczbork (3:2). Kolejnym rywalem pomarańczowo-czarnych będzie KGHM Zagłębie Lubin. Obie drużyny spotkały się już w styczniu. Wówczas lubinianie wygrali 4:0.

Pierwszy tegoroczny mecz o ligowe punkty piłkarze Chrobrego Głogów rozegrają w pierwszy weekend marca. Na stadionie przy Wita Stwosza przeciwnikiem będzie Znicz Pruszków.

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
Bramki: 88’ Karol Danielak

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow – Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec (30 Mateusz Wieteska), Seweryn Michalski (60 Michał Michalec), Ariel Wawszczyk (60 Karol Hodowany), Serhij Napołow (46 Konrad Kaczmarek, 80 Tomasz Serweta), Marcel Gąsior (40 Michał Pawlik), Sebastian Bonecki (46 Maciej Kona), Łukasz Szczepaniak (46 Karol Danielak), Mateusz Machaj (46 Michał Borecki), Paweł Wojciechowski (70 Serhij Napołow).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) – Arkadiusz Czarnecki (46 Piotr Klepczarek), Marcel Ziemann, Jakub Mosakowski (46 Tomasz Wełnicki), Jarosław Ratajczak, Marcin Gawron (46 Wiktor Biedrzycki), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (46 Paweł Głowacki), Krzysztof Szewczyk (46 Karol Żwir), Patryk Kun (46 Aleksander Karbowiak), Rafał Kujawa (46 Tomasz Zahorski).