Challenge Cup: Łatwa przeprawa szczypiornistek Metraco Zagłębia Lubin

0
1254

Bez większych problemów poradziły sobie piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin, które w ramach 3. rundy Challenge Cup rywalizowały z izraelskim Maccabi Arazim Ramat gan. Podopieczne Bożeny Karkut wygrały pierwsze spotkanie 41:12, natomiast w rewanżu pokonały rywalki 37:17 i w znakomitym stylu awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Losy dwumeczu przesądziło już pierwsze spotkanie. W nim zawodniczki z Lubina zdecydowanie zdominowały swoje rywalki, mając olbrzymią przewagę w każdym aspekcie gry. Szczypiornistki Maccabi Arazim Ramat gan popełniały proste błędy i nawet przez moment nie nawiązały równorzędnej walki z zawodniczkami Bożeny Karkut. Doskonale obrazuje to wynik pierwszej połowy, którą Metraco Zagłębie Lubin wygrało 20:2.

Niewiele zmieniło się po przerwie. Na parkiecie nadal dominowały lubinianki, które rzucały kolejne bramki i powiększały swoją przewagę. Ta ostatecznie wyniosła 29 bramek, co zaważyło o wyniku dwumeczu już po pierwszym starciu.

Rewanżowe spotkanie rozegrano w hali SP 14, jednak gospodarzem był zespół z Izraela. Pierwsza bramka dla Maccabi padła już w drugiej, a nie jak dzień wcześniej, piętnastej minucie gry. Izraelskie szczypiornistki lepiej rozpoczęły to spotkanie, jednak już po kilkudziesięciu sekundach prowadziły lubinianki. Były one zdecydowanie lepszym zespołem i bez większych problemów rzucały kolejne bramki. Do przerwy Metraco Zagłębie Lubin prowadziło 22:6.

Druga połowa również zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Bożeny Karkut, ale drużyna Maccabi Arazim Ramat gan starała się nawiązać walkę. Mając tak wysoką przewagę, zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin mogły grać na większym luzie. Dodatkowo na parkiecie pojawiły się wszystkie wpisane do protokołu piłkarki, co pozwoliło na przetestowanie nowych rozwiązań. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem lubinianek 37:17.

I mecz: Metraco Zagłębie Lubin – Maccabi Arazim Ramat gan 41:12 (20:2)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka 2, Załęczna 3, Konofał 6, Premović 8, Wiertelak 5, Walczak 3, Marić 10, Jochymek 3, Milojević 1.

Maccabi: Grauer, Metsner – Shir 1, Danan, Maksimović 1, Dorenboust 1, Nimni 1, Rozenthein 2, Grozovsky 3, Farbman 1, Bulava 2.

II mecz: Maccabi Arazim Ramat gan – Metraco Zagłębie Lubin 17:37 (6:22)

Maccabi: Grauer, Metsner – Shir , Danan, Maksimović , Dorenboust 1, Nimni 1, Rozenthein 4, Grozovsky 5, Farbman , Bulava 5, Elbaz 1.

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka , Załęczna 2, Konofał 1, Premović 9, Wiertelak 5, Walczak 6, Marić 6, Jochymek 2, Milojević 6.