CCC Polkowice demoluje lidera Basket Ligi Kobiet!

0
1301

Fantastyczny mecz mają za sobą koszykarki CCC Polkowice, które na własnym parkiecie podejmowały aktualnego mistrza kraju oraz lidera rozgrywek Basket Ligi Kobiet, Wisłę Can-Pack Kraków. Polkowiczanki znakomicie zaprezentowały się przed własną publicznością i odniosły bardzo cenne zwycięstwo. Wynik końcowy starcia to 81:57!

Koszykarki CCC Polkowice od początku narzuciły swój styl gry, z którym mistrzynie Polski nie potrafiły sobie poradzić. Drużyna z Krakowa zmuszona była do ciągłego gonienia wyniku, jednak w ostatecznym rozrachunku sztuka ta nie powiodła się. Już w pierwszej kwarcie gospodynie rzuciły 26 punktów i wygrały tę odsłonę różnicą sześciu oczek. W drugiej partii znów górowały polkowiczanki. Dolnośląski zespół kontrolował przebieg spotkania i stopniowo powiększał swoją przewagę. Kwarta numer dwa zakończyła się ich zwycięstwem 19:14.

Miejscowe nie miały problemu ze zdobywaniem punktów także w kolejnej partii. Trzecia kwarta to także przewaga polkowiczanek, które wygrały 18:13. Mistrzyniom kraju nie pomogła też ostatnia odsłona meczu w Polkowicach. W niej znów górą były „Pomarańczowe”. Krakowianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu i ostatecznie ekipa z Polkowic wygrała różnicą aż 24 punktów!

Ci którzy liczyli na bardzo wyrównane i zacięte spotkanie mogą czuć się zawiedzeni, jednak polkowiczanki rozegrały bardzo dobre zawody. Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków były tylko tłem dla rozpędzonych zawodniczek CCC, które zasłużenie sięgnęły po komplet punktów.

CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków 81:57 (26:20, 19:14, 18:13, 18:10)

CCC: Isabelle Harrison 20, Jamierra Faulkner 16, Marija Rezan 15 (10 zb), Walerija Musina 11, Raisa Musina 11 (10 zb), Angelika Stankiewicz 2, Ewelina Gala 2, Magdalena Leciejewska 2, Magdalena Idziorek 2, Paula Światowska 0, Mariona Ortiz 0.

Wisła Can-Pack: Hind Ben Abdelkader 15, Ziomara Morrison 13, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Meighan Simmons 6, Sandra Ygueravide 6, Magdalena Ziętara 6, Vanessa Gidden 2, Olivia Szumełda-Krzycka 0.