Burza w szklance wody?

0
1336
2014-07-21 Wieża ratuszowa kopuła (fot.P.Dudzicki)

Wczoraj Rafael Rokaszewicz nie dostał zgody na nakręcenie filmu w miejskim Ratuszu do programu o głogowskich zabytkach. Pojawiły się sugestie na temat możliwości wykorzystania materiału w kampanii wyborczej. Dzisiaj zgoda już jest. Rokaszewicz będzie mógł skorzystać z pomieszczeń w Urzędzie Miejskim. „Myślę, że pan Rokaszewicz niepotrzebnie wywołuje burzę w szklance wody” – komentuje rzecznik prezydenta, Krzysztof Sadowski.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wspólnie z lokalną telewizją nagrywa filmy historyczne promujące głogowskie zabytki. Program zatytułowany jest „Kierunek Głogów”. Pierwszy odcinek poświęcony był głogowskiej Kolegiacie. Kolejny miał być na temat miejskiego Ratusza – „Wystąpiłem na piśmie do Urzędu Miejskiego z prośbą o udostępnienie trzech pomieszczeń w Ratuszu: holu, sali rajców i wieży ratuszowej. Od razu wyczułem opór i sugestie na temat kampanii wyborczej. Zapewniłem, że żaden kadr nie będzie wykorzystany w kampanii” – mówi Rafael Rokaszewicz.

Wczoraj sekretarz gminy Mirosław Strzęciwilk, nie zgodził się na to, aby Rokaszewicz nakręcił film w Ratuszu. Zgodę na to musi wydać prezydent, który wczoraj był nieobecny, gdyż kręcił w tym czasie spoty wyborcze na osiedlu Żarków.

Rokaszewicz dowiedział się też, że pomieszczenia te są zarezerwowane do 16 listopada. Starosta chciał także uzyskać pozwolenie na wejście do głogowskich kazamat oraz ruin św. Mikołaja – „Dostałem informacje, że te obiekty także są zajęte do 16 listopada” – mówi Rokaszewicz i dodaje –  „Ciekawych miejsc w Głogowie jest wiele, więc film o Ratuszu mogę zrobić nawet po 16 listopada”.

Jednak starosta nie będzie musiał czekać tak długo. Dzisiaj zostało do niego wysłane pismo podpisane przez prezydenta, Jana Zubowskiego w sprawie nagrań. Jak tłumaczy rzecznik prezydenta Krzysztof Sadowski, Rafael Rokaszewicz składał zapytanie w formie pisemnej i w takiej też formie otrzyma odpowiedź – „Myślę, że pismo, które otrzyma Pan starosta będzie go w pełni satysfakcjonować” – wyjaśnia Krzysztof Sadowski.

Starosta będzie mógł nakręcić film wykorzystując pomieszczenia w Urzędzie Miejskim. Rzecznik prezydenta zauważa, że na wejście na wieżę ratuszową nie potrzebne jest zezwolenia – trzeba tylko kupić bilet wstępu. Natomiast nagrywanie w sali rajców odbędzie się po uzgodnieniu konkretnych terminów – „W sali rajców wczoraj odbywały się posiedzenia komisji miejskiej i powiatowej, wcześniej była tam wystawa, są rożnego rodzaju szkolenia, ale na pewno znajdziemy dogodny termin ”– mówi Sadowski i zapewnia, że będzie to termin przed 16 listopada.

„Myślę, że pan Rokaszewicz niepotrzebnie wywołuje burzę w szklance wody” – komentuje rzecznik prezydenta.