Aktywna końcówka maja w wykonaniu Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

0
1300

W ostatni weekend na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza odbyła się druga część tenisowego turnieju „Dzień Dziecka ze Sportingiem”. Tym razem na kortach pojawili się zawodnicy i zawodniczki do lat 12, 14 oraz 19. Łącznie w zawodach zorganizowanych przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe wzięło udział 41 osób.

W kategorii dziewcząt do lat 12, najlepsza okazała się Linda Wysocka, która pokonała Weronikę Skwarek. Trzecie miejsce na podium przypadło Aleksandrze Molek. Wśród tenisistów do lat 12, pierwsze miejsce przypadło Marcelowi Wagnerowi, który okazał się lepszy od Jędrzeja Fukacza oraz Michała Kantorowskiego.

W gronie zawodniczek do lat 14, pierwsze miejsce zajęła Martyna Leśniak. Tuż za nią uplasowała się Julia Krysiak, natomiast miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Natalii Łachowskiej. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców, zwyciężył Dariusz Błażejewski, który okazał się lepszy od Dominika Jakubowskiego i Mikołaja Wawrzyniaka.

W najwyższej kategorii wiekowej – do lat 19 – najlepsza okazała się Julia Stefanów. Drugie miejsce w turnieju przypadło Klaudii Kubiak, natomiast trzecie Natalii Kubiak. Wśród tenisistów pierwszy był Szymon Rzepecki, który pokonał Łukasza Szypskiego oraz Mateusza Stusińskiego.

Dla uczestników turnieju przygotowano puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta oraz nagrody rzeczowe, o które zadbał właściciel sklepu „Sporting”.

Klasyfikacja turnieju „Dzień Dziecka ze Sportingiem”:

Dziewczęta do lat 12 – 1. Linda Wysocka,  2. Weronika Skwarek,  3. Aleksandra Molek.

Dziewczęta do lat 14 – 1. Martyna Leśniak, 2. Julia Krysiak,  3. Natalia Łachowska.

Dziewczęta do lat 19 – 1. Julia Stefanów, 2. Klaudia Kubiak, 3. Natalia Kubiak.

Chłopcy do lat 12 – 1. Marcel Wegner, 2. Jędrzej Fukacz, 3. Michał Kantorowski.

Chłopcy do lat 14 – 1. Dariusz Błażejewski, 2. Dominik Jakubowski, 3. Mikołaj Wawrzyniak.

Chłopcy do lat 19 – 1. Szymon Rzepecki, 2. Łukasz Szypski, 3. Mateusz Stusiński.

W ostatni weekend maja zawodnicy należący do Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego startowali również w zawodach na terenie innych miast. W turnieju OTK w Poznaniu brał udział Michał Osomański. Młody zawodnik wrócił z Wielkopolski z pierwszym miejscem w deblu oraz drugim w grze pojedynczej. Głogowscy tenisiści sukcesy odnieśli także w Zielonej Górze. Tam w turnieju do lat 9 wystartowali Alan Hapke i Jakub Rozmus. Pierwszy z wymienionych zakończył zawody na pierwszym miejscu, natomiast drugi przyjechał do Głogowa z miejscem IV-VIII. Powody do zadowolenia mają nie tylko juniorzy, ale także seniorzy. Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju tenisowym Ranga 2 w Żarach wywalczył bowiem Wojciech Skołozdrzy (kategoria +50), natomiast startujący w grupie +40 Tomasz Kiemona dotarł do ćwierćfinału. W zawodach wzięło udział 80 tenisistów z całej Polski.

Wszystkim zawodnikom Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy jak największej ilości udanych startów!