Strona główna Powiat Legnicki

Powiat Legnicki

Miedziak Policja bok radiowozu 112

Piłeś? Nie jedź! Apel legnickich policjantów do kierowców

Okazuje się, że ta prosta zasada wciąż nie jest zrozumiała dla wszystkich kierowców. Mimo wielokrotnych apeli legnickich policjantów, nadal znajdują się tacy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W minioną sobotę zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy kierowali pojazdami mając blisko 1.5-2.0 promila alkoholu.
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Nie dajmy się okraść przed świętami!

Każdego roku przed świętami legniccy policjanci odnotowują większą liczbę włamań i kradzieży kieszonkowych. Przedświąteczna gorączka przygotowań sprzyja bowiem rabusiom, którym często, zupełnie nieświadomie, pomagają sami okradzeni. Aby święta rzeczywiście przebiegły w szczęśliwej atmosferze, należy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa. Także właściciele punktów handlowych powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego i swoich klientów.

Cień pewnego pomnika i nasza tożsamość. Wpadnij na piątkowy happening i wystawę

Galeria Sztuki zaprasza w piątek (14 grudnia) na happening Grzegorza Klamana „Cień” oraz wernisaż wystawy „Odcienie bieli i czerwieni”.Happening Grzegorza Klamana pt. „Cień” na pl. Słowiańskim o godzinie 15.30, nawiąże o wyjścia z Legnicy wojsk Federacji Rosyjskiej 16 września 1993 r.Z kolei wystawa „Odcienie bieli i czerwieni” (Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1, godz. 18.00), inspirowana jest rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny.„Cień” jest kontynuacją projektu artystycznego Grzegorza Klamana, jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich. We wrześniu 2012 r. zrealizował on w Legnicy część pierwszą, polegającą m.in. na wykonaniu w postumencie Pomnika Wdzięczności, znajdującego się na pl. Słowiańskim, napisu w języku Brailla następującej treści: Wszystko jest złudzeniem, ale nawet ono jest odbiciem tego, co jest. Prawda jest w oczach patrzącego.Tym razem artysta odwzoruje w płaszczyźnie pl. Słowiańskiego kształt cienia pomnika, jaki rzucał on 16 września, w dniu wyjścia Rosjan z Legnicy. Symbolizować będzie to mroczny aspekt pobytu Armii Radzieckiej w Legnicy, „rzucający się cieniem” na psychospołeczną mentalność mieszkańców.Wystawa „Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości” jest komentarzem artystów do kwestii związanych ze współczesnym rozumieniem patriotyzmu, tożsamości zbiorowej i poczucia identyfikacji z własnym krajem, Ojczyzną, narodem. Do wystawy zaproszono artystów różnych pokoleń i o różnych poglądach.

Nasze miasto brzmi wyjątkowo. Pomóż stworzyć jego dźwiękową mapę

Czy otaczają nas dźwięki wyjątkowe, których - z przyzwyczajenia - nawet już nie słyszymy? Jak „śpiewają” legnickie dzielnice, zabytki, park, Rynek, kościelne wieże, ale i zapomniane podwórka?

Organizacje pozarządowe wybrały swoich przedstawicieli do rady pożytku publicznego

Dziewięciu kandydatów do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji wybrali w poniedziałek (10 grudnia) delegaci 21 organizacji pozarządowych.

Legniccy karatecy najlepsi na turnieju w Rudnej

Karatecy KKS TORA Legnica wygrali klasyfikacje medalową podczas V Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Wójta Gminy Rudna (8 grudnia). W turnieju rywalizowało ponad 100 zawodników z siedmiu klubów karate z Dolnego Śląska oraz z Ostravy (Czechy).
- Advertisement -

POPULARNE

HOT NEWS

X
X