– REKLAMA –
Strona główna Powiat Legnicki

Powiat Legnicki

Na ul. Złotoryjskiej zaświecą energooszczędne latarnie. Rozstrzygnięto przetarg

Zakład Inżynieryjno–Budowlany Izobet z ofertą ok. 367 tys. zł wygrał przetarg na wymianę starych latarni na ul. Złotoryjskiej (od Rynku do przejścia podziemnego). Zamontowane zostaną tutaj stylizowane, energooszczędne, ledowe latarnie, nawiązujące do staromiejskiego charakteru tej części Legnicy.
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Złamał dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Miał ponad 3 promile

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący prowadzi pojazd mając 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że posiada dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dolnośląscy samorządowcy dyskutowali o procesach zachodzących w Unii Europejskiej

Prezydent Tadeusz Krzakowski uczestniczył dziś(17 kwietnia) w VI Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, który odbył się w salach Stadionu Wrocław. Rozmawiano m.in. o przyszłości kolei regionalnej i aglomeracyjnej, a także o edukacji zawodowej oraz rynku pracy.

Jeździmy już Leszczyńską. Zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka tej ulicy

Zakończyła się przebudowa kolejnego etapu ul. Leszczyńskiej, od skrzyżowania z ul. Głogowską do skrzyżowania ze Ścinawską. Prace polegały m.in. na wymianie nawierzchni jezdni, części chodników.

Szkoła z Wilna przystąpiła do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (LSSE) Przemysław Bożek wraz z Dyrektorem Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie Czesławem Dawidowiczem, w sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Wilnie, uroczyście podpisali deklarację partnerską przystąpienia placówki do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego (DKE).

Nadchodzi Legnicka Majówka 2019

Długi majowy weekend coraz bliżej. Zachęcamy legniczan do wspólnego, rodzinnego świętowania tych wyjątkowych dni. Tegoroczne obchody Legnickiej Majówki odbywać się będą m.in. w Parku Miejskim, Rynku, Akademii Rycerskiej. Każdy znajdzie coś dla siebie - i duzi, i mali.

POPULARNE

Ferie z biblioteką

HOT NEWS