– REKLAMA –
Strona główna Powiat Legnicki

Powiat Legnicki

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie w nowej odsłonie

Uczniom i nauczycielom z Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Witosa w Chojnowie tegoroczny rok szkolny z pewnością uprzyjemni zakończona właśnie termomodernizacja budynków szkolnych. Inwestycja, która oprócz termomodernizacji budynku szkolnego zakładała modernizację kotłowni i instalacji c.o. oraz termomodernizację budynków warsztatów i administracji dobiegła do końca. W piątek w obecności nie tylko władz samorządowych powiatu legnickiego, ale również samorządu województwa doszło do oficjalnego otwarcia i poświęcenia budynku.

„Dolny Śląsk – ojczyzną wielu narodów”

17 października br., o godzinie 9.00 w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się konferencja z udziałem gości z sześciu krajów europejskich pt. „Dolny Śląsk – ojczyzną wielu narodów”. Było to podsumowanie działania projektu „Łączmy nasze serca bez granic” w ramach programu Erasmus+, w którym uczestniczy Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach

W świetlicy Wiejskiej w Goliszowie zostały rozegrane, w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach. W rozgrywkach wzięło z udział 34 zawodników.

20-lecie Powiatu Legnickiego – kolejna odsłona obchodów

Z okazji przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy powstania Powiatu Legnickiego długoletnim pracownikom Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz osobom współpracującym z tą jednostką, którzy nie mogli uczestniczyć w obchodach jubileuszowych 27 września br. wręczono pamiątkowe medale wybite socjalnie z tej okazji.

Umowa szpitala z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

Umowę z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” na współpracę w realizacji projektu Wprowadzenie ogólnopolskiego system zlecania i rejestracji żywienia pozajelitowego u dzieci „Żywczyk”podpisał szpital w Legnicy.

Światowy Dzień Mycia Rąk w legnickim szpitalu

W czwartek 18 października w godz. 13.00 i 13.40 Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych organizuje kampanię edukacyjno-szkoleniową dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, hospitalizowanych na oddziale pediatrycznym i chirurgicznym oraz dla ich opiekunów.

POPULARNE

HOT NEWS

X