Zaświecą energooszczędne latarnie

0
2422

Trwają prace związane z wymianą starych latarni na ul. Złotoryjskiej od Rynku do przejścia podziemnego. Zamontowane zostaną tutaj stylizowane, energooszczędne, ledowe latarnie, nawiązujące do staromiejskiego charakteru tej części Legnicy. Koszt tej inwestycji to ok. 367 tys. zł.

– Wykonano już większość robót związanych z ułożeniem przewodów zasilających – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Na studzienkach na, których zamontowane będą latarnie zakładane są słupy ochraniające przechodniów. Producent. Który wytwarza latarnie zapewnia, że dostarczone one będą w sierpniu – dodaje dyrektor.  

To kolejna w naszym mieście inwestycja związana z nowoczesnym oświetleniem. W minionym roku Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamontowało energooszczędne latarnie na ul. Drzymały w kierunku placu zabaw, zbudowanego w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Z kolei na legnickim Rynku wymienione zostały oprawy na latarniach. W miejsce starych, kulistych zamontowano nowoczesne – ledowe. Jest jaśniej, ładniej i o wiele taniej. Przypomnijmy, że wcześniej wymienione zostały oprawy na ulicach Młynarskiej, Wyszyńskiego, Najświętszej Marii Panny i Szpitalnej.

PORTAL LEGNICA