Spr Chrobry przegrywa po raz piąty z rzędu

0
1339

Piłkarze ręczni mają coraz mniej powodów do zadowolenia. Wczoraj (05.12), przegrali swoje piąte spotkanie z rzędu. Tym razem przeszkodą nie do przejścia okazała się Pogoń Szczecin, która na Hali Widowiskowo-Sportowej zdominowała gospodarzy. Dwaj bezpośredni konkurenci Chrobrego – Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin – wygrali swoje spotkania, tym samym mijając nasz zespół w ligowej stawce. Spr po niezłym początku sezonu, zajmuje 9 miejsce, co znacząco zbliża nas do dołu tabeli. Jeśli gra szczypiornistów się nie poprawi, czeka ich dramatyczna końcówka sezonu.

Z piłkarzy Pogoni już podczas rozgrzewki biło bojowe nastawienie. Trener Rafał Biały zapowiadał przed tym pojedynkiem, że jego podopieczni zrobią wszystko by zrewanżować się głogowianom za porażkę na własnym parkiecie. Słowa szkoleniowca potwierdzały się już od pierwszego gwiazdka sędziego. Ciasna i silna obrona przyjezdnych była ciężką zaporą do naszych szczypiornistów. Pierwsze minuty pokazały, że będzie to niezwykle ciężki pojedynek, w którym SPR potrafił dotrzymywać kroku rywalowi zaledwie do 20 minuty.  Od tego czasu bramki rzucali tylko goście. Na przerwę Pogoń Szczecin schodziła z przewagą 4 celnych rzutów (11-15).

Pierwsze minuty po przerwie, dały publiczności zgromadzonej na trybunach odrobinę nadziei na pozytywny wynik. Dwie bramki pozwoliły naszym graczom na raptem chwilowe dojście rywala. Szczecinianie szybko przebudzili się z marazmu, rzucając 5 kolejnych bramek. W tym momencie wszystko było już jasne, a głogowianom pozostało walczyć o najniższy wymiar kary. Niestety, beniaminek ze Szczecina nie zamierzał odpuszczać końcówki i w sposób efektowny zrewanżować się przeciwnikowi za pierwsze spotkanie sezonu.

Zdecydowanie zasłużonym wynikiem zakończył się pojedynek pomiędzy SPR-em Chrobry Głogów, a Pogonią Szczecin. Blisko dwie godziny gry przebiegały pod dyktando przyjezdnych, a głogowianie nie mieli zbyt wielu argumentów na zespół ze Szczecina. Po dwunastu kolejkach Chrobry zajmuje 9 pozycję w tabeli z dorobkiem 7 oczek i wszystko wskazuje na to, że już do końca sezonu nasz zespół będzie toczył ciężki bój o utrzymanie.

SPR Chrobry Głogów – Gaz-System Pogoń Szczecin 24:30 (11:15)

Chrobry: Zapora, Stachera, Kapela – Piętak, Jankowski 5, Bednarek 2, Płócienniczak 5, Świtała 2, Mochocki 2, Kuta, Łucak 2, Płaczek, Wysokiński 3, Czekałowski 1, Ścigaj 2.