Rozbili Piasta Karnin, przed nimi wyjazd do Dzierżoniowa

0
1178

W meczu 16. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice rozbili Piasta Karnin 6:2. Bohaterem spotkania był autor czterech trafień, Krzysztof Drzazga. Polkowiczanie zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Przed nimi ważne wyjazdowe starcie z Lechią Dzierżoniów.

Do spotkania z Piastem Karnin polkowiczanie przystąpili w roli zdecydowanego faworyta. Piast to zespół z dolnych rejonów tabeli i jego celem jest walka o zachowanie miejsca w przyszłorocznych rozgrywkach. Zgodnie z przewidywaniami, z lepszej strony pokazali się podopieczni Jarosława Pedryca, którzy zwyciężyli w dobrym stylu. Bohaterem meczu był autor czterech trafień, Krzysztof Drzazga.

Polkowiczanie objęli prowadzenie już po pierwszej akcji meczu. W 3. minucie Krzysztof Drzazga otrzymał dokładne podanie w pole karne i doskonałym lobem pokonał golkipera gości. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i pięć minut później był już remis. Autorem bramki był Oskar Raćko.

Stracona bramka wyraźnie podziałała na piłkarzy Jarosława Pedryca, bo do końca pierwszej połowy strzelali już tylko oni. W 24. minucie ponownie trafił Krzysztof Drzazga, a w 42. na listę strzelców wpisał się Kamil Wacławczyk. Chwilę później znów strzelił Drzazga i polkowiczanie prowadzili do przerwy 4:1.

Po zmianie stron nadal dominowali gracze KS KGHM Zanam Polkowice. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Gospodarze stan rywalizacji podwyższyli w 69. minucie, kiedy swoje czwarte trafienie w tym meczu zanotował Krzysztof Drzazga. Kwadrans przed końcem przyjezdni zniwelowali straty za sprawą trafienia Raćko, ale ostatnie słowo należało do polkowiczan. Wynik meczu ustalił Wojciech Jurak, który wpisał się na listę strzelców w 85. minucie spotkania.

Kolejnym rywalem piłkarzy z Polkowic będzie szósta w ligowej tabeli Lechia Dzierżoniów. Podopieczni Jarosława Pedryca zagrają z tym rywalem w sobotę 14 listopada. Początek meczu o godz. 13:30. Po szesnastu kolejkach polkowiczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli. W dalszym ciągu liderem jest Górnik Wałbrzych, który zgromadził na swoim koncie 38 oczek. Cztery punkty mniej mają piłkarze Miedzi II Legnica oraz KS KGHM zanam Polkowice.

KGHM ZANAM Polkowice – Piast Karnin 6:2 (4:1)
Bramki: Drzazga 3, 24, 45, 69, K. Wacławczyk42, Jurak 85 – Raćko 8, 75

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Sworacki, D. Wacławczyk, Dziedzina, Karmelita (68. Famulski), Szuszkiewicz (73. Galas), Fryzowicz, Bancewicz (72. Karpiński), Drzazga (77. Jurak), Szymik.

Piast Karnin: Fabiański, Buda, Gardzielewicz, Kaczmarek, Konefał, Raćko, Śliwiński (21. Kijak), Wawrzyniak, Zdrojewski, Kożuchowski, Pakuła.