SPR Chrobry Głogów w Final Four! Niespodziewane zwycięstwo ze Stalą Mielec

0
1044

W sobotnie (16.02) popołudnie szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów przygotowali nam ogromną dawkę emocji, których trzeba przyznać szczerze nie wielu się spodziewało. Po ostatnich, beznadziejnych spotkaniach w lidze w końcu mieliśmy okazję oglądać ambitnie grający, zmotywowany zespół, który uwierzył w siebie. Chrobry Głogów zaskakująco pokonał (36-28) czwarty zespół ligi – Stal Mielec – tym samym zapewniając sobie awans do Final Four Pucharu Polski. Czy zmiana trenera aż tak odmieniła zespół?

Przed meczem nic nie wskazywało na to, że głogowianie powalczą o awans do finałowej czwórki Pucharu Polski. Tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Mielcu ulegli Stali 24-28. Początek spotkanie też nie wskazywał na taki rezultat końcowy. Głogowianie trzymali się przeciwnika, nie dając mu odskoczyć na kilka bramek i na przerwę spotkania schodzili z jedno-bramkową stratą. Tuż po przerwie obraz gry całkowicie się zmienił. Zmieniła się też gra naszych szczypiornistów, którzy po przerwie zaprezentowali umiejętności godne zespołu ekstraklasy. Przede wszystkim na parkiecie nie zabrakło determinacji i ambicji a dla piłkarzy nie było straconych bramek. Wszystko to zaowocowało, że Chrobry Głogów szybko objął przewagę, którą powiększał aż do stanu 28 – 18, wtedy to w szeregi głogowian wdarł się przestój, który doprowadził do tego, że w 58 minucie Chrobry prowadził tylko czterema bramkami, co rozpoczynało grę od punktu wyjścia. Jednak także końcówka należała do naszych zawodników, którzy szybko dorzucili dwie bramki, które pozwoliły spokojnie dotrwać do ostatniego gwizdka i awansować do ścisłego finału Pucharu Polski. W Final Four zagrają: Wisła Płock, Vive Targi Kielce, Azoty Puławy i Chrobry Głogów. Trzy pierwsze zespoły to żadna niespodzianka, wszystkie zajmują trzy pierwsze lokaty w lidze i nie zapowiada się by cokolwiek w tej kwestii się zmieniło. Tym większy jest to zaszczyt dla słabo spisujących się w tym sezonie szczypiornistów Chrobrego Głogów.

SPR Chrobry Głogów – Tauron Stal Mielec 34:28 (13:14)

Chrobry: Kapela, Zapora, Stachera – Jankowski 2, Bednarek 1, Płócienniczak 2, Świtała 5, Mochocki 6, Kuta 2, Gujski 5, Płaczek 4, Wysokiński, Czekałowski, Ścigaj 7 (czerwona kartka)