Kotla: Dla Trenera Cichego po raz piąty

0
1560
v-turniej-dla-trenera-zbigniewa-cichego-boisko-drużyna

Już po raz piąty w Gminie Kotla został zorganizowany turniej piłki nożnej imienia Zbigniewa Cichego o puchar Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. W tegorocznym turnieju łącznie uczestniczyło aż 72 zawodników.

W Gminie Kotla po raz piąty został zorganizowany turniej piłki nożnej imienia Zbigniewa Cichego. Na czas turnieju boisko sportowe w Kotli zostało podzielone na trzy mini boiska, gdzie każda kategoria wiekowa miałam możliwość rozegrania swoich piłkarskich spotkań. Każdego roku turniej piłki nożnej w Kotli przyciąga wielu młodych, zdolnych uczestników. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział ponad 70 zawodników. Wszystkie mecze rozegrane zostały w duchu FAIR PLAY.

W turnieju brali udział zawodnicy z różnych kategorii wiekowych. Najmłodsi piłkarze startujący w piątej edycji turnieju mieli lat 13 i mniej. Wśród nich najlepszą drużyną okazali się AC Pajace Kotla. Zaraz za nimi na miejscu II uplasowała się ekipa Znicz Kozie Doły. Miejsce III wywalczyła drużyna Adidas All Street, a pierwsze miejsce za podium zdobyły Dzieci Futbolu. Najlepszym Strzelcem wśród tej grupy wiekowej okazał się Alex Włodarczyk, Najlepszym Bramkarzem został Jakub Stanaszek, a tytuł Najlepszego Zawodnika przypadł Piotrowi Kuśnierkowi. Oprócz zwycięzców wyłonionych w podstawowych rozgrywkach, organizatorzy turnieju postanowili uhonorować także autora Najładniejszej Bramki, którym w przypadku tej grupy wiekowej okazał się Jakub Gąsiorek. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Gabriel Wojcieszonek, a Zawodnikiem FAIR PLAY został Jakub Jędrzejewski.

Kolejną kategorię wiekową stanowili piłkarze z rocznika 1999-2000. Wśród 14-15-letnich piłkarzy Najlepszym Strzelcem został Damian Maksymowicz, Najlepszym Bramkarzem – Sebastian Jeżewski, a Najlepszym Zawodnikiem okazał się Filip Gawryło. W tej kategorii również pojawiło się wyróżnienie dla autora Najładniejszej Bramki, której został Jakub Skrzypek, natomiast tytułem Zawodnika FAIR PLAY okrzyknięto Wojciecha Jedynaka.

Następni zawodnicy biorący udział w turnieju to ci z rocznika 1996-1998. Wśród tej grupy młodych piłkarzy I miejsce zajęła drużyna Odra Groniec Mały, II miejsce Szkółka Zdzicha z Kotli, miejsce III FC Ociosy z Kotli, a miejsce IV przypadło drużynie Głogówko. W tej kategorii Najlepszym Strzelcem okazał się Amadeusz Żak, tytuł Najlepszego Bramkarza przypadł Pawłowi Starowiczowi, a Najlepszym Zawodnikiem został Eryk Badura. Wśród 16-17-latków Najładniejszą Bramkę ustrzelił Adrian Muzyka, natomiast tytuł Zawodnika FAIR PLAY przyznany został Remikowi Bajonowi.

Uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz gadżety ufundowane przez sponsorów. Medale i statuetki ufundował Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Organizatorami tegorocznej edycji turnieju Trenera Zbigniewa Cichowskiego byli GLKS ”Zryw” Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia sportowego pragną podziękować wszystkim sponsorom, a także sędziom turnieju: Rafałowi Kempa, Jerzemu Jastrzębskiemu, Dawidowi Żydziakowi oraz Kamilowi Kraska.