Szopki w Klubie Batalionowym

0
1292

23-12-2012-festiwal-szopekJutro (24 grudnia) wszyscy zasiądziemy przy wigilijnym stole, aby rodzinnie świętować Boże Narodzenie. Po kolacji zaś zostaną rozdane prezenty, które znajdą się po choinką. Oprócz prezentów pod choinką powinna znaleźć się także bożonarodzeniowa szopka.  Jednak szopki można oglądać nie tylko pod choinką, ale także na pokonkursowej wystawie Głogowskiego Festiwalu Szopek. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpiło w ubiegłą środę (19 grudnia).

W tym roku Głogowski Festiwal Szopek odbył się po raz trzynasty. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Klub 4 Batalionu Inżynieryjnego oraz Akcja Katolicka w Głogowie. W ramach Głogowskiego Festiwalu Szopek został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą szopkę oraz ozdobę świąteczną. Rozstrzygnięty on został w kilku kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz kategoria otwarta, czyli osoby powyżej 16 roku życia. W tym roku na konkurs zostało zgłoszonych ponad 60 szopek i ponad 140 ozdób świątecznych. – Jury miało bardzo ciężkie zadanie żeby wybrać te najładniejsze ozdoby świąteczne i szopki. Uczestnicy byli bardzo pomysłowi. Jest jedna szopka, która odnosi się do Głogowa i wydać w niej różowy most oraz wszystkie osiedla głogowskie. Są oczywiście też szopki spożywcze zrobione z chipsów, pierników, makaronu, kawy. Są też odniesienia do tych tradycyjnych szopek, czyli takich, które przestawiają stajenkę i rodzinę świętą. Konkurs nasz cieszy się dużą popularność – mówi Emil Pietrzak z Klubu Batalionowego.

23-12-2012-festiwal-szopek-2Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w ubiegłą środę (19 grudnia). Wtedy to nagrodzonych zostało prawie czterdzieści prac. Według jury najładniejszą szopkę w kategorii przedszkola zrobiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Nielubi. Najładniejszą szopkę wśród uczniów szkół podstawowych zrobiła Daria Ratowska ze Szkoły Podstawowej w Brzegu. Wśród gimnazjalistów doceniona została szopka Marleny Fotorek z Gimnazjum w Kotli. W kategorii otwartej najlepszy okazał się pan Tomasz Dziedzic z Głogowa. Najładniejszą ozdobę świąteczną zaś wykonała pani Marlena Januszak z Głogowa. Przyznane zostały także wyróżnienia za wykonanie elementy głogowskiego. W tej kategorii doceniony zostały dzieci z Przedszkola Publicznego numer 9 w Głogowie oraz Martyna Walas ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie. Za głęboki przekaz duchowy nagrodzony został Patryk Woźniak z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Głogowie. Zaś Zuzanna Ryl z Przedszkola Publicznego numer 20 w Głogowie została doceniona za szczególną oryginalność.

Mieszkańcy Głogowa mogą teraz oglądać wszystkie szopki i ozdoby świąteczne, które wpłynęły na Głogowski Festiwal Szopek. Pokonkursową wystawę będzie można oglądać do 16 stycznia 2013 rok. Będzie ona dostępna w Klubie Batalionowym przy ulicy Wojska Polskiego.