Wystawa – Życie i historia wsi Czerniec

0
3915

oło Gospodyń Wiejskich Czerniec zaprasza w najbliższą sobotę do wiejskiej świetlicy, na niepowtarzalną wystawę, obrazującą  poprzez zdjęcia i dokumenty życie mieszkańców wsi Czerniec. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się zebrać  blisko sto fotografii i dokumentów, które później były poddane obróbce i zostały wydrukowane w większym formacie.

To będzie niepowtarzalna okazja, na cofnięcie się w czasie i wspomnienia,  a dla młodych ludzi szansa na uświadomienie sobie jak żyły ich rodziny i dawni sąsiedzi.

– Samo szperanie w domowych archiwach dało już wielu ludziom okazję do wielu dobrych wspomnień. Kiedyś zdjęcia najczęściej robiono na weselach, rodzinnych uroczystościach i w szkołach – mówi Joanna Pietruszka radna Gminy Lubin i jednocześnie przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Czerniec, które organizuje wystawę.-  Szukanie zdjęć, spotkania z mieszkańcami zachęcały do rozmów o przeszłości i wspominaniu mieszkańców, których dziś już z nami nie ma.

Oprócz zdjęć na wystawie prezentowane będą także różne archiwalne dokumenty, jak np. akt nadania gruntów i budynków z 1948 roku, akty urodzeń, szkolne świadectwa.

–  Przeniesiemy się w czasie, nie tylko dzięki zdjęciom i dokumentom. Zadbaliśmy także o odpowiednią aranżację i klimat dawnych lat. Nie zdradzę szczegółów, bo to niespodzianka. Serdecznie zapraszam całe rodziny, nie tylko z Czerńca, ale z całej Gminy Lubin do naszej świetlicy w najbliższą sobotę, na godzinę 16.00 – mówi Joanna Pietruszka.

Wystawa będzie prezentowana tylko w sobotę, więc warto sobie zaplanować wizytę w Czerńcu!

(SR)/GMINA LUBIN