Zwycięstwo w Bolesławcu dało wicelidera!

0
860

Na ostatniej prostej rundy zasadniczej siatkarze SPS Chrobrego Głogów wskoczyli na pozycję wicelidera drugoligowej grupy IV. Pomarańczowo-czarni odnieśli zwycięstwo w Bolesławcu (3:2), natomiast Astra Nowa Sól przegrała w Oławie. Do końca rundy zasadniczej pozostała jedna kolejka.

SPS Chrobry Głogów walczył o odzyskanie drugiego miejsca w tabeli swojej grupy i w końcu dopiął swego. Pomarańczowo-czarni wygrali po zaciętym boju w Bolesławcu, natomiast dotychczasowy wicelider, Astra Nowa Sól, poległa na wyjeździe w Oławie. Taki obrót spraw sprawił, że na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej podopieczni Dominika Walencieja są drugim zespołem grupy IV.

Siatkarze z Głogowa dobrze rozpoczęli mecz w Bolesławcu i wygrali pierwszego seta do 20. W drugim gospodarze postawili trudniejsze warunki, odrabiając straty dzięki wygranej 25:20. W trzeciej partii znów górą byli głogowianie. SPS Chrobry wygrał tę odsłonę 25:19, ale w kolejnej zdecydowanie przegrał. BTS triumfował w secie numer cztery 25:16, dzięki czemu doprowadził do tie-breaka.

Piąta partia meczu należała do bardzo wyrównanych. Głogowianie zachowali jednak więcej zimnej krwi i dopięli swego. Wygrana 15:13 dała wielką radość w obozie drużyny prowadzonej przez D. Walencieja. Chrobry wywalczył cenne dwa punkty, co przy porażce nowosolan, dało głogowianom awans na drugie miejsce w tabeli.

Do końca rundy zasadniczej pozostała jedna seria spotkań. SPS Chrobry zagra u siebie z Juve Głuchołazy i będzie zdecydowanym faworytem tego starcia. Astra Nowa Sól zmierzy się natomiast z drużyną z Bolesławca.

1. kolejka: 26-01-2019