KS KGHM Zanam Polkowice wygrywa na inaugurację

0
1114

W bardzo dobrym stylu zainaugurowali rozgrywki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej zawodnicy KS KGHM Zanam Polkowice. Podopieczni Jarosława Pedryca pokonali przed własną publicznością Foto-Higienę Gać 4:2, a bohaterem spotkania został Krzysztof Drzazga, który ustrzelił hattricka.

Pierwszym rywalem beniaminka z Polkowic była Foto-Higiena Gać, siódmy zespół w poprzednim sezonie. Polkowiczanie rozpoczęli mecz ostrożnie i nie zamierzali rzucać się do szaleńczych ataków. Podobnie pierwsze minuty wyglądały w wykonaniu przyjezdnych. Zespół Jarosława Pedryca otworzył wynik spotkania w 22. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Magdziak, a futbolówkę do bramki Foto-Higieny Gać skierował Krzysztof Drzazga. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i beniaminek z Polkowic prowadził 1:0.

W drugą połowę spotkania zdecydowanie lepiej weszli goście. Już pierwsza akcja drugiej połowy dała im wyrównanie, a na listę strzelców wpisał się Paweł Synowiec. Trafienie przyjezdnych wpłynęło na piłkarzy KS KGHM Zanam Polkowice, którzy w 54. minucie odzyskali prowadzenie. Autorem trafienia był Krzysztof Drzazga. Na kolejne trafienie napastnika polkowiczan trzeba było czekać zaledwie cztery minuty. 20-letni zawodnik zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu i podwyższył stan rywalizacji na 3:1.

Kolejne słowo ponownie należało do gospodarzy. W 78. minucie pięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Bancewicz i wiadomo było, że trzy punkty muszą zostać w Polkowicach. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Michała Wróbla, ale była to ostatnia bramka tego spotkania. Polkowiczanie zwyciężyli 4:2.

– „Jesteśmy kolektywem i to jest siłą naszej drużyny” – skomentował strzelec trzech bramek, Krzysztof Drzazga.

Po pierwszej serii gier, piłkarze z Polkowic zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Następnym rywalem podopiecznych Jarosława Pedryca będzie Formacja Port 2000 Mostki, która na inaugurację sezonu przegrała w Legnicy z rezerwami Miedzi 3:1. Trzecioligowa piłka na stadion przy ul. Kopalnianej powróci za dwa tygodnie. W weekend 22-23 sierpnia, KS KGHM Zanam Polkowice podejmie przed własną publicznością KS Bystrzycę Kłodzką.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Foto-Higiena Gać 4:2 (1:0)
Bramki: Drzazga (22), (54), (58), Bancewicz (78) – Synowiec (46), Wróbel (84).

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Magdziak, Wacławczyk, Dziedzina, Galas, Famulski (76 Karmelita), Szuszkiewicz (90 Zawadzki), Fryzowicz, Bancewicz (84 Rybarczyk), Drzazga (82 Jurak), Szymik.

Foto-Higiena Gać: MazurDorobek, Kalinowski, Kucyniak, Orzechowski (88 Kozina), Pożarycki, Stawowy, Strójwąs, Synowiec (63 Salak), Wejerowski, Wróbel.