Młodzi szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów brązowymi medalistami Mistrzostw Polski!

0
1360

W dniach 13-15 maja w Końskich rozegrano finały Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców o Puchar Prezesa ZPRP. Do walki o zwycięstwo stanęło osiem zespołów, w tym młoda drużyna SPR Chrobrego Głogów. Szczypiorniści z Głogowa pokazali się z fantastycznej strony i zakończyli mistrzostwa z brązowymi medalami.

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów trafili do grupy A, w której ich rywalami były drużyny KSSPR Końskie (gospodarz), UKS MIŚ Gorzów Wielkopolski oraz MDK Bartoszyce. W grupie B rywalizowały natomiast zespoły UKS Iskra Bydgoszcz, UKS Wilanowia Warszawa, SPR Pogoń 1945 Zabrze oraz KS VIVE Tauron III Kielce. Grupowe mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” 2×15 minut, a prawo walki o medale miały po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup.

Pierwszym rywalem SPR Chrobrego Głogów była drużyna MDK Bartoszyce. Głogowianie doskonale poradzili sobie w premierowym starciu i już do przerwy prowadzili 12:7. Po zmianie stron podopieczni trenera Krzysztofa Gdakowicza nadal kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyli 18:13, robiąc pierwszy krok w kierunku strefy medalowej!

Drugim przeciwnikiem ekipy z Głogowa był UKS MIŚ Gorzów Wielkopolski. Głogowscy szczypiorniści poradzili sobie również z tym rywalem. Do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 11:8 dla SPR Chrobrego. Po przerwie udało się minimalnie powiększyć przewagę i wygrać 18:14. Wygrana ta zapewniła awans do półfinałów Mistrzostw Polski. – „Ogromnie cieszymy się! Choć w tym meczu nie brakowało własnych błędów, zwłaszcza po przerwie” – komentował po spotkaniu trener Gdakowicz.

W ostatnim grupowym starciu głogowianie pokonali gospodarzy, KSSPR Końskie 20:11 (10:9) i z kompletem punktów awansowali do najlepszej czwórki imprezy. W walce o finał SPR Chrobry Głogów stoczył bardzo zacięty bój z KS VIVE Tauron III Kielce, jednak ostatecznie górą byli rywale, którzy zwyciężyli to spotkanie 18:17 (13:11)

Głogowskiej drużynie pozostała więc walka o brązowy medal. W ostatnim spotkaniu w Końskich młodzi głogowianie poradzili sobie z zespołem UKS Iskra Bydgoszcz, zwyciężając 27:23 (6:12). Rezultat ten zapewnił SPR Chrobremu Głogów trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski chłopców!

„Super mecz i walka do końca za co chciałbym podziękować moim chłopakom. W kontekście całego sezonu jesteśmy zadowoleni, bo uważam, że ten medal na pewno nam się należał. Dziękuję też rodzicom za wsparcie i doping” – powiedział Krzysztof Gdakowicz.

W finałowym spotkaniu KS VIVE Tauron III Kielce pokonało KSSPR Końskie 20:18 (13:12). W najlepszej „siódemce” zawodów znalazło się dwóch reprezentantów SPR Chrobrego Głogów. Wyróżnieni zostali Mateusz Wiatrzyk oraz Filip Michałowicz.

Młodym głogowianom gratulujemy świetnego startu w turnieju i zdobycia brązowych medali Mistrzostw Polski!