Koło Wędkarskie „ Jaź” wraz z mieszkańcami Chociemyśli sami posprzątali swoją miejscowość i otaczające ją lasy. W akcji uczestniczyli także Płetwonurkowie z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Nadleśnictwo Głogów. Była to już kolejna taka inicjatywa mieszkańców Chociemyśli.
Nierzadko zobaczyć można porzucone w lesie śmieci, porzucane przez turystów jak i osoby, które pozbywają się odpadów z własnych domów. Prawie w każdym lesie można napotkać leżące plastikowe butelki, papiery, opakowania po żywności, rozbite szkło czy też nielegalne wysypiska śmieci z pozostawionymi na nich starymi meblami, sprzętem RTV, AGD itp.
Koło Wędkarskie „ Jaź” wraz z mieszkańcami Chociemyśli postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami zadbać o swoją miejscowość i otaczający ją las. Zbiórka mieszkańców odbyła się 31 maja przy Wiejskim Domu Kultury.
Kilkugodzinne sprzątanie przyniosło efekty w postaci worków wypełnionych porzuconymi w lesie śmieciami. Płetwonurkowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Oddziału Ratownictwa Wodnego w Głogowie wysprzątali dno leśnego stawu w Chociemysli.
Na koniec wspólnej akcji wszyscy spotkali się przy ognisku. Materiały do sprzątania tj. worki i rękawice oraz prowiant na ognisko ufundowało Nadleśnictwo Głogów. W sprzątaniu wspierało ich Nadleśnictwo Głogów i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Oddziału Ratownictwa Wodnego w Głogowie
To nie jest pierwsza taka akcja mieszkańców Chociemyśli. Kilkadziesiąt worków śmieci zostało już zebranych podczas sprzątania lasu, które zostało zorganizowane pod koniec marca tego roku. Wtedy grupa mieszkańców Chociemyśli i Kozich Dołów wspólne posprzątała część wspólnego lasu, leżącego między tymi miejscowościami. W sprzątaniu wspierało ich Nadleśnictwo Głogów i strażacy z OSP Chociemyśl. Wspólne sprzątanie także wtedy zakończyło się zabawą przy ognisku.
Należy pamiętać, że za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za więcej niż jedno przewinienie (art. 96 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia).