Final Four nie dla SPR Chrobrego Głogów

0
1229

Final Four Pucharu Polski w piłce ręcznej odbędzie się bez udziału SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego przegrali na własnym parkiecie z Górnikiem Zabrze 29:37 i to rywale awansowali do najlepszej czwórki rozgrywek. Pierwszy mecz, rozegrany w hali Górników, zakończył się remisem 31:31.

Po remisie na zabrzańskim parkiecie mogło się wydawać, że to szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów znajdują się w lepszym położeniu, gdyż czekał ich rewanż przed własną publicznością. Głogowianie kilka dni temu pokonali Górników w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka, jednak w ligowym dwumeczu lepsi byli rywale. W środę głogowscy szczypiorniści stanęli przed okazją do rewanżu, a przy tym zapewnienia sobie miejsca w najlepszej czwórce Pucharu Polski.

Środowy mecz był już czwartym spotkaniem obu drużyn w ciągu ostatnich dni. Konfrontacja rozpoczęła się od ataków zabrzan, którzy szybko objęli prowadzenie 2:0. W 6. minucie SPR Chrobry Głogów doprowadził wprawdzie do wyrównania, jednak po chwili znów prowadzili goście. Dodatkowo zadania głogowianom nie ułatwiała świetna postawa bramkarza Górnika Zabrze, który doskonale spisywał się między słupkami. Dodając do tego dobrą grę w ofensywie, przyjezdni prowadzili do przerwy 22:13.

Początek drugiej połowy to próba odrobienia strat przez głogowskich szczypiornistów. Podopieczni duetu Zembrzuski – Jurecki zniwelowali przewagę zabrzan do pięciu trafień, jednak po chwili znów więcej do powiedzenia mieli goście. Jasnym punktem w zespole z Zabrza był grający trener, Mariusz Jurasik. To między innymi jego bramki sprawiły, że kwadrans przed końcem górnośląski zespół prowadził różnicą dziesięciu trafień.

Ostatecznie SPR Chrobry Głogów przegrał ćwierćfinałowe starcie 29:37. W Final Four Pucharu Polski zagrają więc zabrzanie. Głogowianom pozostała walka o 7. miejsce PGNiG Superligi Mężczyzn. O tę lokatę przyjdzie im się zmierzyć z Zagłębiem Lubin.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 29:37 (13:22)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 7, Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 5, Sadowski 2, Bąk 1, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki, Sobut 2, Kapela, Kandora 2, Jurecki 4.
Kary: 8 min.
Karne: 5/7.

Górnik: Kornecki – Niedośpiał 1, Daćko 6, Mogielnicki 1, Tomczak 4, Kryński, Gromyko 3, Jurasik 9, Buszkow 8, Tatarincew 1, Gliński 4, Adamuszek.
Kary: 10 min.
Karne: 4/5.

Kary: SPR Chrobry 8 min. (Sadowski – 4 min., Płócienniczak, Tylutki – po 2 min.); Górnik 10 min. (Niedośpiał, Tatarninicew, Adamuszek, Daćko, Jurasik – po 2 min.).