Zabójcza końcówka Euromastera Chrobrego Głogów dała bardzo ważne zwycięstwo!

0
1130
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Niezwykle interesujące były ostatnie minuty wczorajszej rywalizacji Euromastera Chrobrego Głogów z MKF Solne Miasto Wieliczka. Podopieczni Tomasza Trznadla stracili bramkę w 33. minucie gry, jednak chwilę później prowadzili już 3:1! Trzy bramki zdobyte w krótkim odstępie spowodowały, że pomarańczowo-czarni odnieśli bardzo cenne zwycięstwo i wydostali się ze strefy spadkowej Futsal Ekstraklasy.

Pojedynek Euromastera Chrobrego Głogów z MKF Solne Miasto Wieliczka był starciem drużyn, które w tej rundzie nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu. Różnica dzieląca oba zespoły w tabeli wynosiła zaledwie trzy oczka, dlatego było to bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli. Podopieczni Tomasza Trznadla pilnie potrzebowali zwycięstwa, by złapać kontakt z rywalem, natomiast goście chcieli powiększyć przewagę nad strefą spadkową.

Głogowianie mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie meczu, jednak przyjezdnych uratował słupek. W kolejnych minutach próbowały obie strony, jednak nie miało to przełożenia na zmianę rezultatu. Z dobrej strony pokazali się bramkarze obu ekip, a w kilku sytuacjach brakowało skuteczności zawodnikom z pola. Po pierwszej połowie mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Wszystko co najciekawsze wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji. Jako pierwsi trafili zawodnicy z Wieliczki, a konkretnie Daniel Bukowiec. Podziałało to niezwykle motywująco na podopiecznych Tomasza Trznadla. Pomarańczowo-czarni nie podłamali się, a wręcz przeciwnie, ruszyli do mocnego ataku. Najpierw futbolówkę do bramki skierował Sebastian Szala, a kilkanaście sekund później w jego ślady poszedł Kamil Kaczmar. Dzieła zniszczenia dokonał Michał Długosz. Golkiper gospodarzy wykorzystał fakt, że przyjezdni wycofali bramkarza i wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik rywalizacji na 3:1.

Dla Euromastera było to bardzo ważne zwycięstwo, bo pozwoliło ono awansować o jedną lokatę w tabeli. Następna kolejka Futsal Ekstraklasy zostanie rozegrana na początku marca. Głogowian czeka bardzo trudna przeprawa na parkiecie liderującego Rekordu Bielsko-Biała. Mający tyle samo punktów na koncie MKF Solne Miasto Wieliczka podejmie u siebie FC Toruń.

Euromaster Chrobry Głogów – MKF Solne Miasto Wieliczka 3:1 (0:0)

0:1 Daniel Bukowiec 32’26”
1:1 Sebastian Szala 34’36”
2:1 Kamil Kaczmar 34’53”
3:1 Michał Długosz 35’25”

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz ( Tyźlik )- Nowakowski,Niedźwiedzki, Konopacki, Koryciński, Bartnicki, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Łętkowski

MKF Solne Miasto Wieliczka: Kurowski ( Brzenk ) – Bukowiec, Doroszko, Gąsior, Myszor, Lekki, Suchan, Cebula, Grochalski, Ławrowski, Jeleń, Przybył, Skórski

Sędziowie: Damian Jaruchiewicz, Grzegorz Wiercioch, Jakub Orliński