Finał strefy legnickiej w piłce nożnej: Wyżykowski odpadł, awansowali polkowiczanie

0
882

Młodzież głogowskich szkół ponadgimnazjalnych zdążyła nas przyzwyczaić do dużych sukcesów sportowych. Z roku na rok, praktycznie w każdej dyscyplinie sportu głogowianie nadawali tempa rozgrywkom w strefie Legnickiej. Tym razem, pomimo występu klasy piłkarskiej Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego, szkoła pożegnała się z rozgrywkami. Wszystko za sprawą turnieju rozgrywanego w Legnicy, gdzie głogowianie zajęli ostatnie, czwarte miejsce. Zwyciężył Zespół Szkół z Polkowic.

Złoty medal to wynik zupełnie niespodziewany i jak dotychczas w tej dyscyplinie sportu, dla nas nieosiągalny – komentuje Krzysztof Górski, opiekun i trener Zespołu Szkół Polkowice – Nasza drużyna, w pierwszym meczu wyżej wymienionego finału zagrała z gospodarzami, zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Mecz był niezwykle emocjonujący i rozgrywany w żywym tempie. Gospodarze dopingowani przez swoich kibiców, szybko objęli prowadzenie 1-0. Nasi chłopcy, jeszcze w pierwszej połowie zaczęli grać zdecydowanie odważniej, wypracowując sobie kilka sytuacji bramkowych. Niestety nie wykorzystanych. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy, równo z końcową syreną, padła jednak bramka dla naszej drużyny. Sędzia prowadzący to spotkanie w naszej ocenie niesprawiedliwie, nie uznał jej.  Po tym wydarzeniu zagotowało się trochę przy stoliku sędziowskim.. Na nic zdały się jednak wszelkie protesty. Do przerwy przegrywaliśmy 0-1. Druga część spotkania to już huraganowe ataki chłopców z naszej szkoły. Trzy kolejne bramki okazały się być tylko kwestią czasu. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo 3-1, uciszając miejscową publiczność. Awansowaliśmy do finału, gdzie przyszło nam się zmierzyć z Zespołem Szkół Zawodowych w Złotoryi. Do tego spotkania podeszliśmy maksymalnie skoncentrowani i wygraliśmy wysoko bo aż  7-1. Wielki sukces – relacjonuje.

To nie koniec zmagań tych rozgrywek, w których głogowianie już nie wystąpią. Następny etap, to finał wojewódzki. Prawdopodobnie zostanie on rozegrany pod koniec stycznia w Polkowicach – W myśl przysłowia, apetyt rośnie w miarę jedzenia, po cichu liczymy na coś więcej. Choć będzie na pewno bardzo ciężko – komentuje opiekun polkowiczan.

Poniżej przedstawiamy wyniki finału legnickiego.

ZS Polkowice – ZSTiO w Legnicy 3-1 (0-1)

Zespół Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie – ZSZ w Złotoryi 2-3 (2-0)

Zespół Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie – ZSTiO w Legnicy 0-2 (0-1)

ZS Polkowice – ZSZ w Złotoryi 7-1 (3-0)

1. Zespół Szkół w Polkowicach

2. ZSZ w Złotoryi

3. ZSTiO w Legnicy

4. Zespół Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie

Zwycięscy zagrali w składzie: Rafał Janczak (klasa III b LO), Artur Dybizbański (klasa III a TI), Bartosz Stępień (klasa III a LO), Krzysztof Drzazga (klasa III c LO), Kamil Cios (klasa I a ZSZ), Mateusz Matusiak (klasa IV a TE), Sebastian Jurak (klasa III a LO), Bartosz Drążek (klasa III a LO), Borys Michalak (klasa III a LO), Mateusz Lodziński (klasa IV a TI) – trener Krzysztof Górski.