Za nami pierwszy Piknik Sportowy SZANSA Zasiedla Boiska

0
1297

W minioną niedzielę na placu Gimnazjum nr 4 pojawiło się kilkaset osób. Taka frekwencja spowodowana była pierwszą edycją Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych, który odbył się 13. lipca 2014 roku. Na boisku przy Gimnazjum nr 4 spotkać można było przede wszystkim młodych piłkarzy, którzy wzięli udział w pierwszej edycji Pikniku Sportowego Szansa Zasiedla Boiska. Młodym zawodnikom towarzyszyli bliscy, którzy obserwowali i kibicowali młodym sportowcom.

2014-07-13 Szansa zasiedla boiska @Gim4 (fot.P.Dudzicki) 26

Organizatorzy Pikniku Sportowego są mile zaskoczeni zainteresowaniem ze strony młodych sportowców,którzy tak licznie stawili się na Pikniku – Zdecydowanie najbardziej zaskoczyła obecność mieszkańców, którzy przyszli na plac po to, aby aktywnie, na sportowo i rodzinnie spędzić niedzielę. Dla wszystkich mieliśmy przygotowane atrakcje, z których wszyscy chętnie korzystali. Zainteresowanie tegoroczną edycją bardzo pozytywnie nas zaskoczyło i zmobilizowało do jeszcze większego wysiłku.

2014-07-13 Szansa zasiedla boiska @Gim4 (fot.P.Dudzicki) 17

W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Ponad 130 zawodników podzielonych zostało na dwie kategorie wiekowe: grupa młodsza 8-12 lat i grupa starsza pow. 12 roku życia. Podczas zawodów wyłoniono najlepszego zawodnika pierwszej edycji Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych, którym okazał się Aleks Włodarczyk. Tytuł najlepszego strzelca otrzymał Jakub Gąsiorek, natomiast Jarek Łuszczyński został najlepszym bramkarzem niedzielnych rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa niedzielnego turnieju wygląda następująco:

W grupie młodszej (8-12) najlepsza okazała się drużyna Sztywne Lanse, tuż za nimi jest ekipa Superowego teamu, a miejsce trzecie wywalczyli zawodnicy FC Nice.

2014-07-13 Szansa zasiedla boiska @Gim4 (fot.P.Dudzicki) 55

W grupie starszej najlepsi okazali się Tęczowi Wojownicy. Miejsce drugie zajęli chłopcy z Ciciaritto Szoł, natomiast trzecie miejsce na podium wywalczyła ekipa Popeje. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłożyli swoją przysłowiową cegiełkę i jednocześnie zapraszamy do zaangażowania przy organizowaniu kolejnych wydarzeń. Udowadniamy w ten sposób, że aby zmienić otaczającą nas rzeczywistość wystarczy chcieć – mówią organizatorzy Turnieju.

2014-07-13 Szansa zasiedla boiska @Gim4 (fot.P.Dudzicki) 03

W niedzielę odbył się dopiero pierwszy Piknik Sportowy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach, które odbędą się:

• 27 lipca – Szkoła Podstawowa nr 7
  • 03 sierpnia – Szkoła Podstawowa nr 6
  • 24 sierpnia – Gimnazjum nr 1

Jedno jest pewne, w tym roku możemy śmiało powiedzieć, że boisko szkolne Gimnazjum nr 4 zostało zasiedlone i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się na nim wspólnie bawić – podsumowują organizatorzy pierwszego Turnieju Piłki Nożnej SZANSA Zasiedla Boiska.

2014-07-13 Szansa zasiedla boiska @Gim4 (fot.P.Dudzicki) 54

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Piknikach Sportowych SZANSA Zasiedla Boiska oraz obejrzenia naszej fotorelacji z pierwszego Turnieju Piłki Nożnej.