Z narkotykami i pod wpływem narkotyków kierowca zatrzymany przez chojnowskich funkcjonariuszy

0
614
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Chojnowscy dzielnicowi zatrzymali 26- latka, który pod wpływem narkotyków kierował Chryslerem. Dodatkowo policjanci ujawnili w schowku samochodu, którym się poruszał mężczyzna kilka działek marihuany. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 16.00 dzielnicowi podczas pełnienia służby w miejscowości Pawlikowice, zwrócili uwagę na mężczyznę, który kierował pojazdem marki Chrysler. Kierowca na widok radiowozu nagle skręcił w szutrową drogę. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca od początku interwencji zachowywał się bardzo nerwowo, nie potrafił logicznie odpowiadać na pytania, był rozkojarzony.

Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że może być od pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotestem, które wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. To jednak nie koniec jego problemów. Policjanci podczas przeszukania pojazdu znaleźli ukryte w schowku zawiniątko z zawartością suszu. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Mieszkaniec gminy Chojnów został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy w świetle prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata i mieć orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.


KPP LEGNICA