Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Przygotowania piłkarek Chrobrego Głogów

0
1211

W drugi weekend września planowane jest rozpoczęcie trzecioligowych rozgrywek, w których rywalizować będą zawodniczki Chrobrego Głogów. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to drugi sezon w lidze. Podopieczne Artura Przybyła przygotowują się do sezonu. Niedawno poznały też ligowy terminarz. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co dzieje się w żeńskiej drużynie z Głogowa.

Pomarańczowo-czarne ciężko pracują, by być jak najlepiej przygotowane do ligowego sezonu. Rozgrywki 2016/2017 będą dla nich drugimi na trzecioligowym szczeblu. Przed rokiem drużyna debiutowała i mimo faktu, że dla wielu zawodniczek to dopiero pierwsze kroki na piłkarskich boiskach, pokazała się z całkiem niezłej strony. Wyciągnięte lekcje z poprzednich rozgrywek z pewnością zaprocentują w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2016/2017. Głogowianki przygotowują się do ligi i mają za sobą pierwsze mecze sparingowe – w pierwszym rywalem był ŻAP Sukces Oleśnica, natomiast w drugim 1 KS Ślęza Wrocław.

Porażka z faworytkami z Oleśnicy
ŻAP Sukces Gmina Oleśnica był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Drużyna ta zapowiada w nadchodzącym sezonie walkę o awans do drugiej ligi, natomiast głogowianki przygotowują się do swojego drugiego sezonu w ligowych rozgrywkach. Sparingowe spotkanie zostało podzielone na trzy 30-minutowe tercje. W pierwszej z nich piłkarki Chrobrego Głogów mądrze się broniły, a od czasu do czasu wychodziły też z groźnymi kontrami. Pomarańczowo-czarne stworzyły sobie dwie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak żadna z nich nie została zamieniona na bramkę i pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dwie kolejne tercje to już zdecydowana przewaga oleśniczanek. Podopieczne trenera Artura Przybyła zagrały zdecydowanie słabiej, co wykorzystały rywalki. W drużynie Chrobrego Głogów pojawiły się też zmienniczki, a pierwsze minuty w seniorskiej drużynie zaliczyły też dwie 12-letnie wychowanki: Dąbrowska i Szkaradek. Ostateczny rezultat sparingu w Oleśnicy to 4:0 dla gospodyń. Rywalki były zdecydowanym faworytem i udowodniły to na boisku. Drużyna została wzmocniona zawodniczkami z Ekstraklasy, a jej celem na nowy sezon jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. – „Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu i na pewno czeka nas sporo pracy, ale na wyróżnienie zasługuje Surlas, która tego dnia była bardzo pewnym punktem naszej drużyny i raczej nie ponosi winy za stracone bramki” – skomentował trener Artur Przybył.

Sukces Oleśnica – Chrobry 4:0 (0:0) (2:0) (2:0)

bramki dla Sukcesu: Kowalska 2, Gabor, Płonowska.

Skład Chrobrego: Surlas – Gniewosz, Więdłocha, Szperlik, Wróbel, Momot, Kamieniecka.M, Anioł, Adamska, Banaszak, Chrupcała.
Na zmiany wchodziły: Franas, Wierzbicka, Kamieniecka.A, Wozowczyk, Wodnicka, Dąbrowska, Szkaradek.

Skład Sukcesu: Gołda – Sus, Strójwąs, Krawczyńska, Zdunek, Gabor, Mularczyk, Zalwowska, Pańczyszyn, Kowalska, Paluch.
Na zmiany wchodziły: Dąbek, Mateusiak, Słotnicka, Barzycka, Płonowska.

Chrobry-Glogow-ZAP-Sukces-Gmina-Olesnica-Pilka-Nozna-Kobiet-Sparing

Lepsze od wrocławianek
Drugim rywalem w letnim okresie przygotowawczym był 1 KS Ślęza Wrocław. Zespół ten przygotowuje się do debiutu w ligowych rozgrywkach, natomiast w ostatnim czasie zgrywał się biorąc udział w różnego rodzaju turniejach towarzyskich. Pomarańczowo-czarne uchodziły za faworytki tego starcia i nie zawiodły, choć spotkanie nie należało do łatwych.

Trener Artur Przybył sprawdził w tym meczu aż dziewiętnaście zawodniczek. Głogowianki przez sporą część dominowały na boisku i miało to przełożenie na ilość bramkowych sytuacji. Jako pierwsze na listę strzelców wpisały się jednak wrocławianki, które po jedenastu minutach rywalizacji prowadziły 1:0. Kolejne minuty należały już jednak do Chrobrego. Zawodniczki z Głogowa zdobyły cztery bramki w ciągu siedemnastu minut i zbudowały solidną przewagę bramkową (4:1). Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla pomarańczowo-czarnych są kwestią czasu, zespół ze stolicy Dolnego Śląska zdołał zniwelować straty i do szatni przegrywał już tylko jednym trafieniem.

Po zmianie stron nadal przeważały głogowianki. W ekipie Ślęzy Wrocław zaczęło brakować sił, jednak pomarańczowo-czarne nie wykorzystały zadyszki rywalek. Wprawdzie głogowski zespół zdobył bramkę na 5:3 i zwyciężył całe spotkanie, to skuteczność pozostawiała tego dnia wiele do życzenia, bo końcowy rezultat mógł być znacznie wyższy. – „Poziom naszej gry jeszcze daleki od optymalnego, ale pozostał jeszcze niespełna miesiąc, aby poprawić naszą grę i wyeliminować błędy. Zawodniczki Ślęzy trzeba pochwalić za bardzo ambitną postawę i mimo krótkiej ławki za walkę do końca” – skomentował trener Artur Przybył.

1 KS Ślęza Wrocław – Chrobry Głogów S.A. 3:5 (3:4)

bramki dla Ślęzy: Podkowa (11’, 36’), Sokołowska (40’).
bramki Chrobry : Anioł (18’), Chrupcała (20’), Momot (22’), Gniewosz (28’ karny), Pietrzak (74’).

Skład wyjściowy Chrobrego: Surlas – Gniewosz, Więdłocha, Szperlik, Wróbel, Momot, M. Kamieniecka, Jacheć, Chrupcała, Franas. Na zmiany wchodziły: Kowynia – Wierzbicka, Pietrzak, Kamińska, Zelewska, Banaszak, Lasota, A. Kamieniecka.

Skład wyjściowy Ślęzy: Radoń – Frączkiewicz, Bargiel, Balsam, Poręba, Kieliba, Piotrowska, Kiliman, Dziadek, Sokołowska, Podkowa Na zmiany wchodziła: Wolak.

Sleza-Wroclaw-Chrobry-Glogow-Pilka-Nozna-Kobiety-2

W drugi weekend września powrót na ligowe boiska
W weekend 10-11 września pomarańczowo-czarne powrócą na trzecioligowe boiska i rozpoczną rywalizację o pierwsze punkty w nowym sezonie. Na początek głogowianki czeka wyjazdowe starcie z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych, natomiast tydzień później do naszego miasta przyjedzie Piast Nowa Ruda. W zachodniej grupie dolnośląskiej trzeciej ligi wystartuje osiem zespołów.