Chrobry Głogów pogromcą Lechii Dzierżoniów

0
1177

“Pogrom”. To słowo chyba najlepiej odzwierciedli przebieg sobotniego spotkania Chrobrego Głogów i Lechii Dzierżoniów. Trener i piłkarze zapewniali, że będą walczyli tylko i wyłącznie o awans i pokazali to w meczu inauguracyjnym rundy wiosennej.“Pogrom”. To słowo chyba najlepiej odzwierciedli przebieg sobotniego spotkania Chrobrego Głogów i Lechii Dzierżoniów. Trener i piłkarze zapewniali, że będą walczyli tylko i wyłącznie o awans i pokazali to w meczu inauguracyjnym rundy wiosennej.

Od samego początku Chrobry przejął inicjatywę, co poskutkowało pierwszą bramką strzeloną

w 15 minucie przez Kaczmarka po fatalnym błędzie obrony  gości. Po bramce głogowscy piłkarze “siedli” na przeciwników, którzy mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. W 31 minucie bramkarza gości pokonał Niedźwiedź pięknym strzałem z około 30 metrów. 10 minut później na listę strzelców wpisał się Stasiak, który efektownym strzałem z woleja nie pozostawił bramkarzowi złudzeń. Druga połowa zakończyła się kolejnym poważnym błędem defensywy Lechii-obrońcy i bramkarz nie dogadali się w kwestii odbioru piłki, a wrzutka Mateusza Machaja z rzutu wolnego wpadła w tym czasie do bramki.

Po zmianie stron piłkarze Chrobrego wyraźnie zwolnili. Dalej dominowali na boisku, ale nie potrafili tego podkreślić bramką. Dopiero w 80 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu rożnego, niepilnowany przez nikogo Michalec umieścił piłkę w siatce. Wynik został zamknięty przez Bukraba w doliczonym czasie gry.

Chrobry Głogów wygrał z pewnością zasłużenie, a ich gra, szczególnie w pierwszej części spotkania cieszyła oczy około 1200 widzów. Druga połowa była spokojniejsza, ale przy wyniku 4:0 piłkarze nie musieli grać z taka samą determinacją, co w pierwszej połowie. Oby tak dalej, a nikt nie będzie w stanie odebrać nam awansu do drugiej ligi!