Lider za mocny, głogowscy futsaliści bez punktów

0
1132
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

W meczu 6. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów przegrali wyjazdowe starcie z Rekordem Bielsko-Biała 1:4. Podopieczni Tomasza Trznadla objęli prowadzenie już po trzech minutach rywalizacji, jednak później strzelali już tylko gospodarze, który dzięki wygranej, umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Głogowianie od pierwszych minut udowodnili, że zamierzają powalczyć o zdobycz punktową. Już po stu osiemdziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka, futbolówkę do bramki Rekordu skierował Piotr Pietruszko. Zawodnik KGHM Euromastera Chrobry Głogów wykorzystał techniczny błąd Romana Wachuła i otworzył stan rywalizacji.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak razili sporym brakiem dokładności. Dodając do tego dobrą grę głogowskiej defensywy, przez wiele minut wynik meczu nie ulegał zmianie. Szczęście dopisało miejscowym w 15. minucie meczu. Doskonałą akcją indywidualną popisał się Douglas, który minął trzech rywali i zagrał do Artura Popławskiego, a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki. Wyrównujące trafienie podziałało na futsalistów Rekordu i po chwili było już 2:1. Znów asystę zaliczył Douglas, a tym razem do protokołu sędziego wpisał się Michał Marek. Przed przerwą gospodarze zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę. Michała Długosza pokonał tym razem Radek Polasek.

Po zmianie stron mecz stał na całkiem niezłym poziomie, choć druga odsłona obfitowała tylko w jedno trafienie. Z rzutu karnego dokonał tego kapitan Rekordu Bielsko-Biała, Piotr Szymura. Sytuację tę poprzedził faul bramkarza głogowian, Michała Długosza, który za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i komplet punktów pozostał na parkiecie Rekordu.

Kolejny mecz podopieczni Tomasza Trznadla rozegrają 31 października we własnej hali. Rywalem głogowian będzie Gatta Zduńska Wola. W sześciu dotychczasowych spotkaniach, KGHM Euromaster Chrobry Głogów zgromadził na swoim koncie siedem punktów i zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

Rekord Bielsko-Biała – KGHM Euromaster Chrobry Głogów 4:1 (3:1)
15’ Artur Popławski, 16’ Michał Marek, 17’ Radosław Polasek, 33’ Piotr Szymura – 3’ Piotr Pietruszko.

Rekord Bielsko-Biała: Bartłomiej Nawrat – Michał Kałuża, Douglas Neutzling Ferreira, Paweł Machura, Piotr Szymura, Kamil Kmiecik, Artur Popławski, Rafał Franz, Wojciech Łysoń, Radek Polasek, Łukasz Mentel, Jan Janovsky, Michał Marek, Roman Wachuła.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz, Filip Tomkowiak – Adrian Niedźwiecki, Piotr Pietruszko, Mateusz Niedźwiedź, Grzegorz Nowak, Sebastian Szala, Łukasz Pieczyński, Daniel Lebiedziński, Dariusz Pieczyński, Kamil Kaczmar, Jacek Sander, Mateusz Herbuś.