TC Chrobry Głogów na sierpniowej trasie

0
1404
tc-chrobry-głogów-kolarze

Trwają przygotowania zawodników trenera Bolesława Bałda do Górskich Mistrzostw Polski.  W  związku z tym młodzi kolarze wystartowali w dwóch klasykach, które stanowią rozgrzewkę przed tym najbardziej wymagającym wyścigiem, jakim są właśnie Górskie Mistrzostwa Polski.

W sobotę kolarze z TC CHROBRY GŁOGÓW wzięli udział w 16. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim ”Memoriał Henryka Łaska’‘. Na trasie liczącej 182 kilometry kolarze meili do pokonania pięć rund wokół Suchej Beskidzkiej. W mocno obsadzonym wyścigu wystartowali zawodnicy Elity i U-23.

Zawodnicy TC Chrobry Głogów zajęli wysokie lokaty w kategorii U-23. 6 miejsce zajął Bartosz Zając, na miejscu 10 uplasował się Michał Kasperek, a tuż za nim na 11 pozycji znalazł się Norbert Krakowiak.

Następnego dnia w Rymanowie Zdroju kolarze wystartowali w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim ”Puchar Uzdrowisk Karpackich”. Była to już 15 edycja wyścigu posiadającego kategorię 1.2 UCI i zaliczanego do klasyfikacji ProLigi. Podczas tego wyścigu kolarze walczyli na trasie Jedlicze – Iwonicz Zdrój – Rymanów Zdrój, którego całkowita długość wynosiła 161 kilometrów. Podobnie jak w poprzednich zawodach, także tutaj nasi kolarze zajęli wysokie lokaty. Bartosz Zając tym razem zajął miejsce 10, podobnie jak Marcin Bijak, który również znalazł się na 10 miejscu, natomiast 18 lokatę udało się uzyskać Patrykowi Stoszowi.

Patryk Stosz po raz kolejny zyskał uznanie w oczach trenera kadry U-23 Tomasza Brożyny i został powołany do Reprezentacji Polski, która weźmie udział w największym wyścigu dla kategorii U-23 Tour de l’Avenir (23-30 sierpnia).

Równie dobrze jak starsi koledzy zaprezentowali się zawodnicy TC Chrobry Głogów kategorii młodzieżowych. Wychowankowie Kamili Szadkowskiej z powodzeniem startowali w najważniejszych zawodach dla kategorii młodzik – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W sobotę w Roztoczniku odbyły się MMM – wyścig ze startu wspólnego. Wystartowali w nich zawodnicy z klubów dolnośląskich i lubuskich. Mateusz Husar zajął 5 miejsce, a Dawid Lewicki uplasował się na miejscu 9-tym.

Kolejny dzień weekendu przyniósł kolejne sportowe emocje. W niedzielę w Wałbrzychu zawodnicy ponownie wystartowali w MMM – tym razem miałam miejsce jazda indywidualna na czas. Podczas tego wyścigu zawodnik Dawid Lewicki uplasował się na miejscu 4, natomiast Mateusz Husar wywalczył 8 pozycję.

Również miniony weekend był niezwykle aktywny dla głogowskich kolarzy, a w szczególności dla Adriana Chojnickiego. Młody sportowiec wystartował w bardzo silnie obsadzonym Międzynarodowym Wyścigu Juniorów ”Wałbrzyski Górski Wyścig Kolarski”. W klasyfikacji końcowej reprezentantowi TC Chrobrego Głogów udało się uzyskać świetne 35 miejsce.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych kolarskich sukcesów!