Wyjazdowa porażka Metraco Zagłębia Lubin

0
1434

Na tarczy wróciły z Gdańska piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin, które musiały uznać wyższość szczypiornistek AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Bożeny Karkut prowadziły do przerwy 15:14, jednak po zmianie stron lepiej prezentowały się gospodynie, które ostatecznie zwyciężyły różnicą jednej bramki (31:30).

Lubinianki jechały do Gdańska w dobrych nastrojach, bo miały za sobą pewne zwycięstwo z Pogonią Szczecin. Rywalki natomiast przegrały dwa ostatnie mecze i chciały podnieść swoje morale. Pierwsze spotkanie, rozegrane na Dolnym Śląsku, zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Bożeny Karkut, jednak teraz szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin musiały stawić czoła znacznie trudniejszemu zadaniu. Zgodnie z przewidywaniami, tak też było na parkiecie.

Spotkanie rozegrane w Gdańsku było bardzo wyrównane, jednak przez większość czasu to lubinianki były na prowadzeniu. Zawodniczki Bożeny Karkut przez znaczną część prowadziły 2-3 bramkami, a na początku drugiej odsłony udało im się wypracować wyraźniejszą przewagę. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem Metraco Zagłębia Lubin 15:14.

Po zmianie stron lubinianki ruszyły do ataku i właśnie wtedy odskoczyły gdańszczankom na kilka bramek. W 37. minucie trafiła Sanja Premović i było 21:16. Od tego momentu akademiczki zaczęły jednak odrabiać straty. Dziesięć minut przed końcem spotkania zawodniczki z Lubina prowadziły już tylko jednym trafieniem, co zwiastowało emocjonująca końcówkę.

W ostatnich minutach lepiej zaprezentowały się gospodynie. Szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk sto dwadzieścia sekund przed końcem prowadziły 30:28 i były o krok od zwycięstwa. Lubinianki zdołały rzucić jedną bramkę, jednak to samo uczyniły rywalki i mecz zakończył się wygraną akademiczek 31:30.

Zawodniczki z Gdańska wzięły więc rewanż za wyjazdową porażkę i wywalczyły tym samym piętnasty punkt do ligowej tabeli. Podopieczne Bożeny Karkut zajmują aktualnie 4. miejsce, a ich dorobek punktowy to 24 oczka. Już w najbliższy weekend „Miedziowe” zagrają przed własną publicznością z liderującym MKS-em Selgros Lublin. Najlepsza drużyna PGNiG Superligi Kobiet doznała do tej pory tylko jednej porażki w sezonie.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Metraco Zagłębie Lubin 31:30 (14:15)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Obrębalska – Siódmiak 13, Stachowska 3, Mazurek 2, Ciura 2, Tomczyk 4, Pasternak 3, Dąbrowska 1, Pesel 1, Skonieczna 1, Klonowska 1, Karwecka.

Metraco Zagłębie: Wąż, Powaga – Marić 8, Jochymek 7, Załęczna 4, Walczak 2, Paluch 1, Wiertelak 1, Konofał, Milojević 3, Obrusiewicz 2, Premović 2.