Pięć bramek straty SPR Chrobrego Głogów przed rewanżem w Puławach

0
1268
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Mimo prowadzenia do przerwy, szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów przegrali pierwszy mecz 1/4 finału PGNiG Superligi Mężczyzn z KS Azotami Puławy 27:32. Do najlepszej czwórki awansuje zwycięzca dwumeczu. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w środę na parkiecie rywala, który jest krok bliżej od walki o medale.

Głogowianie zakończyli sezon zasadniczy na 6. miejscu w tabeli, co sprawiło, że w fazie play-off przyszło im się zmierzyć z KS Azotami Puławy. Piłkarzy ręcznych SPR Chrobrego Głogów czekało więc trudne zadanie, jednak pierwsza połowa sobotniego meczu pokazała, że możliwe do wykonania. Po zmianie stron więcej z gry mieli jednak przyjezdni i to oni są faworytem do wygrania dwumeczu.

SPR Chrobry Głogów dobrze wszedł w to spotkanie i po czterech minutach gry prowadził 2:0. Goście szybko odrobili jednak straty i chwilę później wyszli na prowadzenie 3:2. Kolejne akcje to wzajemna wymiana ciosów, z której zwycięsko wyszli głogowianie. Podopieczni Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego prowadzili 7:4. Trener KS Azotów Puławy poprosił wówczas o czas.

Decyzja ta okazała się celna, bo już po trzech minutach przyjezdni doprowadzili do remisu 7:7. Końcowe minuty pierwszej odsłony upłynęły pod znakiem przewagi gospodarzy. Głogowianie odskoczyli rywalom na trzy bramki i prowadzili 13:10. Taka przewaga utrzymała się do końca pierwszej odsłony. Po bramce Rafała Biegaja było 15:12 i przy takim rezultacie obie drużyny schodziły do szatni.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli goście, którzy w 36. minucie doprowadzili do remisu 16:16. Po raz ostatni oba zespoły miały taki sam dorobek bramkowy trzy minuty później. Od tego czasu KS Azoty Puławy przejęły inicjatywę na parkiecie i kontrolowały przebieg meczu. Goście rzucali kolejne bramki i powiększali swoją przewagę. W 58. minucie wynosiła ona trzy trafienia, jednak dwa ostatnie słowa w tym meczu należały do przyjezdnych, którzy ostatecznie opuścili Głogów z pięcioma bramkami w zapasie. Rewanż odbędzie się w środę w Puławach.

Chrobry Głogów – KS Azoty Puławy 27:32 (15:12)

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Płócienniczak 5, Biegaj 4, Sobut 3, Sadowski 3, Świtała 3, Kandora 2, Bąk 1, Babicz 1, Tylutki 1, Miszka 1, Kubała 1, Jurecki 1.
Kary: 6 min. (Kandora – 2 min., Tylutki – 2 min., Płócienniczak – 2 min.).
Karne: 1/3.

Azoty: Bogdanow, Zapora – Masłowski 7, Kubisztal 5, Petrovsky 4, Orzechowski 4, Krajewski 4, Prce 3, Sobol 3, Przybylski 2.
Kary: 4 min. (Masłowski – 2 min., Przybylski – 2 min.).
Karne: 0/1.

Sędziowie: Andrzej Gratunik (Zielona Góra) i Mariusz Wołowicz (Ostrów Wielkopolski).