Wygrana z liderem prezentem dla piłkarek Chrobrego Głogów

0
1299

Niedawno kobiecy zespół Chrobrego Głogów świętował dwulecie istnienia. W ostatniej kolejce trzecioligowych rozgrywek grupy zachodniej pomarańczowo-czarne sprawiły sobie najlepszy z możliwych prezentów, pokonując lidera tabeli, Bielawiankę Bielawa! Podopieczne Artura Przybyła przegrywały 0:2, ale pokazały charakter i ostatecznie trzy punkty zostały w Głogowie!

Bielawianka Bielawa jest liderem zachodniej trzeciej ligi, dlatego głogowianki stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. Piłkarki Chrobrego Głogów rozgrywają dobrą rundę, jednak faworytem meczu były przyjezdne. Początek konfrontacji potwierdził, że Bielawianka przyjechała po zwycięstwo. Rywalki dwukrotnie wpisały się na listę strzelców i podopieczne Artura Przybyła przegrywały 0:2.

Pomarańczowo-czarne odrabianie strat rozpoczęły w 34. minucie, kiedy rzut karny na bramkę zamieniła Ewa Tarnowska. Wcześniej głogowianki wykonywały jeszcze jedną jedenastkę, ale wówczas futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Do przerwy Chrobry przegrywał różnicą jednej bramki.

Podopieczne trenera Przybyła ruszyły do ataku po zmianie stron. W 54. minucie bramkę zdobyła Wiktoria Lasota, a kilka minut później ta sama zawodniczka wyprowadziła głogowianki na prowadzenie. Pomarańczowo-czarne nie dały sobie odebrać wygranej i ostatecznie pokonały piłkarki z Bielawy 3:2!

„Wiem, że rywalki nie były dziś w optymalnym składzie, ale mimo tych ubytków jest to bardzo wyrównana drużyna, prezentująca bardzo wysoki poziom sportowy. Zaczęliśmy fatalnie i na pewno zbyt nerwowo, na co chyba miała wpływ klasa rywala. Chwała za to zawodniczkom, że się nie podłamały po szybkiej stracie bramek, głównie po indywidualnych błędach, i postanowiły walczyć. Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu, w drugiej po zmianach wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej. Dobre interwencje Surlas w bramce, a dzięki dłuższej ławce zachowaliśmy więcej sił w końcowych minutach. Mimo słabego stylu, gratuluję dziewczynom zwycięstwa, bo podeszły do tego spotkania bardzo zmobilizowane i walczyły na boisku z bardzo dużą determinacją” – skomentował trener Artur Przybył.

Piłkarki Chrobrego Głogów są na wiosnę niepokonane. W trzech dotychczasowych meczach, głogowianki odniosły dwa zwycięstwa i raz zremisowały. W ligowej tabeli zespół zajmuje przedostatnie miejsce, jednak różnice punktowe są niewielkie, a to zwiastuje ciekawą końcówkę sezonu.

Chrobry Głogów – Bielawianka Bielawa 3:2 (1:2)

Bramki (Chrobry): Tarnowska 34 (k), Lasota 54, 62.

Chrobry: Surlas – Onufrak (26. Gnach), Szperlik, Tarnowska, Kamieniecka M., Gniewosz (78. Zelewska), Momot, Gajewska (45. Trela), Pietrzak (77. Chojnacka), Lasota (63. Franas), Anioł (60 Kamińska).

W 22 min. Pietrzak (Chrobry) nie wykorzystała rzutu karnego.

III liga kobiet 2016/2017, grupa: dolnośląska (zachód)