Dwanaście bramek i przerwana seria Euromastera Chrobrego Głogów

0
1310

Kawał dobrego futsalu obejrzeli wszyscy zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka podczas poniedziałkowego meczu Futsal Ekstraklasy pomiędzy Euromasterem Chrobrym Głogów a AZS-em UG Gdańsk. Głogowianie byli faworytem starcia z akademikami, ale ostatecznie punkty powędrowały do gości. Sprawiło to, że ostatnia kolejka sezonu zapowiada się niezwykle interesująco, bo obie drużyny walczą o uniknięcie miejsca w barażach.

Zawodnicy Euromastera Chrobrego Głogów imponowali w ostatnim czasie wysoką formą, czego dowodem była seria sześciu zwycięstw z rzędu. W poniedziałkowym starciu rywalem głogowian był AZS UG Gdańsk, a więc jeden z głównych kandydatów w walce o uniknięcie strefy barażowej. Faworytem starcia byli podopieczni Tomasza Trznadla, jednak więcej argumentów na parkiecie mieli przyjezdni.

Pomarańczowo-czarni rozpoczęli od ataków, ale sprawdziło się stare porzekadło mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 4. minucie futbolówkę do bramki skierował Tomasz Poźniak i przyjezdni cieszyli się z cennego prowadzenia. Chwilę później ich radość została spotęgowana, po tym jak do siatki trafił Mikołaj Kreft. Na domiar złego dla gospodarzy, trzeciego gola zdobył Mateusz Cyman i po siedmiu minutach rywalizacji Euromaster musiał odrabiać trzybramkową stratę!

Przed przerwą gdańszczanie trafili raz jeszcze, natomiast chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy tablica świetlna wskazywała wynik 0:5! Zapowiadał się prawdziwy pogrom przed własną publicznością, ale straty udało się zniwelować po trafieniach Kacpra Konopackiego (2) i Kamila Nowakowskiego. Kilka minut przed końcową syreną Euromaster zdobył czwartego gola, a to zapowiadało niezwykle interesujące zakończenie rywalizacji!

Akademicy z Gdańska bardzo szybko otrząsnęli się po stracie czterech bramek i na listę strzelców wpisał się Maciej Urtnowski. Pomarańczowo-czarni błyskawicznie odpowiedzieli golem Grzegorza Nowaka i sprawa wyniku była otwarta do ostatnich sekund. Niestety dla gospodarzy, ostatnie słowo należało do gości. W ostatniej akcji meczu piłka wykopana przez bramkarza AZS-u przekroczyła linię bramkową i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:7.

Do końca rozgrywek Futsal Ekstraklasy pozostała jedna kolejka. Głogowianie mają obecnie dwa punkty przewagi nad miejscem barażowym oraz wyjazdowy mecz ze zdegradowanym już MKF Solne Miasto Wieliczka. Na wyjeździe zagrają też akademicy, a ich przeciwnikiem będzie ostatni w tabeli Red Devils Chojnice. Oba mecze zaplanowano na 28 maja.

Euromaster Chrobry Głogów – AZS UG Gdańsk 5:7 (0:4)

0:1 Tomasz Poźniak 3:58
0:2 Mikołaj Kreft 5:16
0:3 Mateusz Cyman 6:54
0:4 Maciej Osłowski 19:31
0:5 Maciej Osłowski 20:52
1:5 Kacper Konopacki 24:51
2:5 Kamil Nowakowski 27:50