Weekendowy rozkład jazdy

0
1457
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Za nami już połowa ferii zimowych. Do niedawna mroźna aura przypominała, że mamy luty, jednak najbliższe dni nie zapowiadają ani śniegu, ani mrozu, więc jeśli nie planuje się wyjazdu w góry, to na uprawianie sportów zimowych nie ma co liczyć. Można jednak skorzystać z weekendowych atrakcji, jakie przygotowano w Głogowie.

Dla dzieci, młodzieży i rodzin

  • Filia nr 3 MBP w Głogowie przy Mieszka I 11 (Osiedle Piastów Śląskich) zaprasza 17 lutego 2017 r. w godzinach 16:00 – 20:00 na PRZYGODOWE POPOŁUDNIE. Szczególnie to zaproszenie kieruje się do miłośników gier z Universum Magic: the Gathering i zaprasza do gry w planszową wersję GRY O SHANDALAR. Jest to gratka dla strategów i militarystów chętnych, by pokonać wszystkich magów w okolicy. Zwycięzca może być tylko jeden. Zapisy do gry pod nr tel.: 666 041 085 lub 76 834 71 29. Dla chętnych udostępnione będą również inne gry planszowe i karciane.

  • Również w piątek 02.2017 r. godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się Powarsztatowy pokaz cyrkowy w wykonaniu Łukasza Witkowskiego (Frik-Art z Wrocławia) Wstęp wolny. Łukasz Witkowski jest żonglerem i animatorem. Ma ponad 13letnie doświadczenie w sztuce teatralnej i cyrkowej, które zdobywał podczas występów na scenach europejskich m.in. w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach i Polsce. Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Był wielokrotnym uczestnikiem konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze. Obecnie sam naucza i chętnie dzieli się wiedzą. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Kejos Theater i współtwórcą pierwszego w Polsce festiwalu teatralno-cyrkowego – Środkowo Europejskie Spotkania Teatralno-Cyrkowe oraz współorganizatorem największego festiwalu cyrkowego w zachodniej części Polski OFCA.
  • Ostatnią atrakcją piątkowego wieczoru 17.02.2017r. o godz. 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w Głogowie będzie koncert charytatywny: RATUJMY HARCERSKĄ BAZĘ W STILO. Wystąpią: Grupa MADE, Kuba Wasilewski, Aleksandra Miodoszewska, Martyna Rokaszewicz, Bartek Kieruńczyk. Na koncercie będą zbierane pieniądze na nowe namioty dla hufca.

 

  • Dodatkowo cały czas trwa „Zima w twierdzy Głogów”, dzięki której w sobotę 18 lutego odbędzie akcja pod hasłem „Francuzi w Głogowie” (zwiedzanie Muzeum, prezentacja historyczna i francuski poczęstunek). Zbiórka o godzinie 10.00 przy Pomniku Dzieci Głogowskich

  • W niedzielę 19 lutego będzie można skorzystać z nie lada atrakcji i przejechać się retro parowozem Twierdza (wyjazd z Głogowa o godzinie 12.00 – przyjazd do Nowej Soli 12.45, wyjazd z Nowej soli o godzinie 13.00 – przyjazd do Głogowa 13.45). Organizatorzy (TurKol.pl) przygotowali przejazd pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi ciągniętymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg o wdzięcznej nazwie „Twierdza”, nawiązujący do historii Głogowa, będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz gości i turystów odwiedzających je w czasie zimowych ferii szkolnych.

KINO:

„Ostatni smok świata” – film animowany (Jubilat i Cinema 3D)

Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń

„Sing” – film animowany (Cinema 3D)

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Marcin Dorociński) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: pewna siebie, przemądrzała i diablo utalentowana mysz Mike (Jankes), nieśmiała Słonica Meena (Katarzyna Sawczuk), utalentowana matka 25 świnek – Rosita (Małgorzata Socha), młody gangsta-goryl Johnny (Adam Zdrójkowski) i Ash (Ewa Farna), punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca oraz utalentowany tancerz – świnka Gunter (Jarosław Boberek). W roli czarnej owcy o złotym sercu – panny Nany Noodleman – wystąpi diva opery Małgorzata Walewska. Animowana komedia – musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawia się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków).

„Lego Batman: Film” – film animowany (Cinema 3D)

W duchu zabawy, dzięki której film „Lego Przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie. W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

Dla dorosłych

  • 17.02. – 31.03.2017r. w Galerii Edukacji Twórczej MOK będzie można podziwiać wystawę fotografii Barbary Popiel „OKTAWY I TONACJE”. Wernisaż zaplanowano na 10.03.2017r. (godz. 18.00). Barbara Popiel jest głogowską fotografką poruszającą się w kręgu fotografii reportażowej, w tym związanej z muzyką. Jej wcześniejsza pasja przemieniła się w sposób na życie. Ma w swoim dorobku wystawę „Portrety” z roku 2008, „78 Dni od Dnia Kobiet” – 2011r. oraz „ BYĆ KOBIETĄ „ – 2012r. a także udział w wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiała też wspólnie z mężem Jerzym, tj: „MayDay Rock Festiwal” w roku  2004 w Głogowie, „Głogowskie Spotkania Jazzowe” w roku 2008 w Głogowie, „Muzyka”  w Klubie Modraczek , Bydgoszcz w roku 2009 oraz stałej wystawie  „Muzyka na Ścianie” w Klubie „EmPub” Głogów. Jest autorką zdjęć w wielu tomikach poetyckich oraz współautorką w książce „Głogów portret miasta”, wydanej w roku 2010 przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Jej zdjęcia publikowane są w czasopismach ogólnopolskich, np. ”ZNAJ”, TWÓJ BLUES, jak i w lokalnych.

KINO:

Konwój- film akcji/thriller (Jubilat)

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie a z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

PolandJa- komedia/dramat (Jubilat i Cinema 3D)

Błyskotliwa i świetnie zagrana komedia uszyta na miarę naszych czasów.
Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Ewa Błaszczyk, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, Katarzyna Zawadzka i Jacek Beler pokazują, że najdziksze historie w życiu, przydarzają się nam w najmniej odpowiednich momentach.
„PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika.

Popek za życia- film dokumentalny- pokaz specjalny (Jubilat)

Nie jest to typowy dokument, który ma przedstawić znaną postać. Nie ma w nim długich wywiadów i podążania kamery za bohaterem w oczekiwaniu na moment otwarcia i zdjęcia maski. Popek podaje nam się na tacy jako mistrz autokreacji – albo wchodzi właśnie na nowy poziom projektowania swojego wizerunku, albo po prostu dopuszcza twórców filmu do swojej osobistej przestrzeni. Obraz dokumentuje ostatnie miesiące pobytu muzyka w Anglii i jego powrót do Polski w kwietniu 2016 roku, gdy wycofano europejski nakaz aresztowania rapera. Film daje okazję na „spotkanie człowieka w Popku” – ojca, syna i zarazem bezpruderyjnego mężczyzny, który ma słabość do używek i mówi o sobie: jestem inteligentnym debilem. Przerazi, zgorszy, zirytuje oraz rozczuli i rozbawi. Film częściowo jest zrealizowany w teledyskowym stylu, dostarcza licznych informacji o Popku i szokujących obrazów jego imprezowego życia. Z drugiej strony, spora część materiału to filmowanie bohatera w codziennych sprawach, relacje z występów, pracy w garażowym studio nagraniowym w Anglii, podróży, spotkań z przyjaciółmi i współpracownikami.

Ciemniejsza strona Greya – dramat/romans (Cinema 3D)

Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Ciemniejsza strona Greya” czyli drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Pierwsza część serii, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 560 milionów dolarów. „Ciemniejsza strona Greya” pokaże nieco ciemniejsze oblicze zarówno Christiana, jak i Anastasii. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.

Jackie – film biograficzny (Cinema 3D)

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest elegancka i stylowa i od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie pierwszej damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie jej mąż John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię Jackie.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – film biograficzny (Cinema 3D)

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Lekarstwo na życie – thriller (Cinema 3D)

To wizjonerski thriller psychologiczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Gore’a Verbinskiego, twórcy “Piratów z Karaibów” i ”The Ring”. Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie i zdrowie psychiczne. W rolach głównych: Jason Isaacs (seria „Harry Potter”), Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”) i Mia Goth („Everest”).