Trzynaście medali polkowiczan w Mistrzostwach Polski Nordic Walking

0
1708

Kolejny znakomity start mają za sobą nordikowcy KGHM Metraco Polkowice. Tym razem wzięli oni udział w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Osielsku (kujawsko-pomorskie) i zakończyli zawody z trzynastoma miejscami na podium. Na dorobek ten złożyło się osiem złotych medali, cztery srebrne oraz jeden brązowy.

Do Osielska wybrała się 26-osobowa reprezentacja KGHM Metraco Polkowice. Połowa z nich stanęła na podium, natomiast pozostali zajęli punktowane miejsca. Szczególne powody do zadowolenia powinien mieć Krzysztof Skiba, który wygrał półmaraton w kategoriach 50-59 lat oraz OPEN. Złote medale z Osielska przywieźli także Lucyna Stępień (półmaraton, 50-59), Anna Zaczyńska (10 km, 30-39), Piotr Siwak (10 km, 50-59), Renata Jędrasiak (10 km, 50-59), Bogdan Grygorowicz (5 km, kat 65-69) oraz Marzena Lesińska (5 km, kat 50-54).

Ze srebrami do Polkowic wrócili Jolanta Kurzawska i Roman Woroch, którzy startowali na 10 kilometrów oraz Zofia Szaroleta (kat. 70+) i Miron Rożynek (kat. 50-54), którzy rywalizowali na połowę krótszym dystansie. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła natomiast Małgorzata Gładkowska (5 km, kat. 50-55). Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Osielsku były zaliczane do kwalifikacji Pucharu Polski. W nim polkowicki klub zajmuje pierwszą pozycję.

Trzynaście medali to kolejny w ostatnim czasie sukces nordikowców KGHM Metraco Polkowice. Pod koniec czerwca wywalczyli oni dwadzieścia dwa krążki podczas Pucharu Polski w Polanicy-Zdroju, natomiast wcześniej ośmiokrotnie stanęli na podium zawodów Pucharu Europy, które miały miejsce w Kolbuszowej. Polkowiczanom gratulujemy kolejnych udanych startów z miejscami na podium i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach z ich udziałem.