W sobotę mecz na szczycie z udziałem głogowian. SPS Chrobry zagra w Bielawie!

0
1246

Kolejny bardzo trudny mecz mają przed sobą drugoligowi siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni wygrali w ostatni weekend na własnym parkiecie z MKST Astrą Nowa Sól, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W sobotę zespół Dominika Walencieja pojedzie do wicelidera rozgrywek, Bielawianki Bester Bielawa.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów dobrze rozpoczęli ligowy sezon, a ostatnia wygrana pozwoliła im wskoczyć na podium drugoligowych rozgrywek w grupie IV. Pomarańczowo-czarni rywalizowali w ostatni weekend na własnym parkiecie z MKST Astrą Nowa Sól. Spotkanie rozegrane w hali SP12 lepiej rozpoczęli lubuszanie, którzy wygrali pierwszą partię 28:26.

Kolejne trzy sety należały już jednak do głogowian. Podopieczni trenera Dominika Walencieja doprowadzili do wyrównania dzięki wygranej 25:23. W kolejnym secie gospodarze zwyciężyli 26:24, natomiast wynik meczu ustalili w partii numer cztery. Tę odsłonę zespół z Głogowa wygrał 25:23 i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem pomarańczowo-czarnych 3:1.

W sobotę zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Głogowianie zagrają na parkiecie wicelidera rozgrywek, Bielawianki Bester Bielawa. W pięciu dotychczasowych grach ekipa z Bielawy zgromadziła na swoim koncie 15 punktów i ustępuje liderującemu WKS Sobieskiemu-Arena Żagań gorszym bilansem setów. Sobotni przeciwnik podopiecznych trenera Walencieja wygrał do tej pory wszystkie spotkania, co doskonale pokazuje jak trudna przeprawa czeka zawodników SPS Chrobrego Głogów. W poprzedniej serii gier Bielawianka wygrała 3:1 na parkiecie w Żarowie. Warto jednak dodać, że zamykający tabelę UKS Volley wygrał w tym starciu swojego pierwszego seta w całym sezonie 2016/2017.

Do innego ciekawego pojedynku dojdzie w Nowej Soli. Tam czwarta w tabeli MKST Astra zagra z liderem z Żagania. Przewaga głogowian nad nowosolanami wynosi aktualnie jeden punkt. Początek meczu Bielawianka Bester Bielawa – SPS Chrobry Głogów w sobotę o godz. 18 na parkiecie hali SP10 w Bielawie.