W minionym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Sobinie na komponowaniu stroików wielkanocnych, tworzeniu palm oraz ozdabiania pisanek metodą ecoprint i woskiem pszczelim za pomocą barwników naturalnych.
Każda z osób biorących udział w warsztatach zabrała ze sobą przepiękną, własnoręcznie wykonaną ozdobę świątecznego stołu. Mamy nadzieję, że wykonane stroiki będą dostojnie prezentowały się na świątecznych stołach.
Dodatkowym akcentem, który nierozłącznie wiąże się z tradycją i zwyczajami obchodów świąt wielkanocnych w Polsce była pokonkursowa wystawa palm oraz koszyków wielkanocnych.
W trakcie warsztatów zostały ogłoszone wyniki tych dwóch konkursów, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie. Wystawa palm wielkanocnych została dziś zaprezentowana w Urzędzie Gminy Polkowice.
Wyniki konkursu pn. „Palma Wielkanocna”:
Kategoria dorośli:
- miejsce – Anna Bełkowska, Katarzyna Sygnat, Aneta Gościniak, Anna Hucaluk, Agnieszka Guzik z Moskorzyna,
- miejsce – Stanisława Golinczak z Nowej Wsi Lubińskiej,
- miejsce – Zofia Skibik i Monika Zachara z Pieszkowic,
Wyróżnienie – Katarzyna Huzarska z Jędrzychowa,
Kategoria 14-18 lat:
– I miejsce – Julia Kozomaricz z Pieszkowic,
– II miejsce – Alicja Gilewska z Kaźmierzowa,
Kategoria 7-13 lat:
- miejsce – Julia Damian z Moskorzyna,
- miejsce – Rafał Pasternak z Nowej Wsi Lubińskiej,
- miejsce – Wiktoria Trojanowska z Polkowic Dolnych,
Wyróżnienie – Zuzanna Moroz z Jędrzychowa,
Wyniki konkursu pn. „Koszyk Wielkanocny”:
Kategoria rodzinna:
- miejsce – Patrycja i Wiktoria Rudnik, Iwona i Ksawery Oleksy z Dąbrowy
- miejsce – Justyna, Gracja, Szymon Płaskoń z Suchej Górnej,
- miejsce – Aneta, Grzegorz, Julia, Lena Mrowiec z Moskorzyna,
Wyróżnienie – Zuzanna i Maria Moroz z Jędrzychowa,
Kategoria 10-15 lat:
- miejsce – Karolina Skowrońska z Sobina,
- miejsce – Wiktoria Trojanowska z Polkowic,
- miejsce – Wiktoria Michalik z Żukowa,
Wyróżnienie – Alicja Gilewska z Kaźmierzowa
Kategoria dorośli:
- miejsce – Katarzyna Huzarska z Jędrzychowa,
- miejsce – Teresa Trojanowska z Komornik,
- miejsce – Stanisława Golinczak z Nowej Wsi Lubińskiej,
Wyróżnienie – Anna Charyszyn z Sobina