Vive Kielce zdecydowanie lepsze od MKS Zagłębia Lubin

0
1352

Mistrzowie Polski bez większych problemów poradzili sobie ze szczypiornistami MKS Zagłębia Lubin i pewnie wygrali 37:22. Dla lubińskiego zespołu była to druga porażka w drugim meczu PGNiG Superligi Mężczyzn, co oznacza, że obecnie zajmuje on ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Liderem są kielczanie.

W środowym meczu Vive Kielce wystąpiło bez Michała Jureckiego, jednak nie pomogło to szczypiornistom MKS Zagłębia Lubin. Wprawdzie zespół z Dolnego Śląska jako pierwszy trafił do bramki rywala, jednak było to jedyne prowadzenie lubinian w trakcie całego środowego spotkania. Na trafienie Nikoli Dzono natychmiastowo odpowiedział Uros Zorman, natomiast później kielczanie nie mieli problemów ze zdobywaniem punktów i szybko zbudowali solidną przewagę bramkową.

W 14. minucie, przy stanie 9:3 dla gospodarzy, o czas poprosił trener lubinian, Paweł Noch. Przerwa na wiele się jednak nie zdała, bo mistrzowie Polski nadal byli zdecydowanie lepsi i bez większych problemów zdobywali kolejne bramki. Dobra gra gospodarzy sprawiła, że trener Talant Dujszebajew wpuścił na parkiet dwóch debiutantów – Bartłomieja Bisa oraz Jakuba Bulskiego. Do przerwy kielczanie prowadzili 20:7.

Druga część spotkania niewiele się różniła od pierwszych trzydziestu minut. Gospodarze nadal byli stroną przeważającą i konsekwentnie zdobywali kolejne bramki. Szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin przebudzili się w końcowej fazie meczu, jednak nie miało to już większego wpływu na ostateczny rezultat. Piłkarze Vive Kielce byli zespołem zdecydowanie lepszym i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Vive Kielce – MKS Zagłębie Lubin 37:22.

Kolejny mecz lubinian w niedzielę 13 września. Zespół zagra przed własną publicznością z MMTS-em Kwidzyn. Początek o godz. 18:00.

Vive Tauron Kielce – MKS Zagłębie Lubin 37:22 (20:7)

Vive Tauron Kielce: Sego, Szmal –  Vujović 3, Bulski, Tkaczyk 3/1, Reichmann 4, Kus 5, Aguinagalde 3, Bielecki 3/1, Jachlewski 2, Strlek 1, Bis, Lijewski 3, Buntić 4/1, Zorman 2, Cupić 4/1.
Karne: 4/4.
Kary: 4 min.

MKS Zagłębie Lubin: Szamryło, Małecki  – Stankiewicz 3, Gumiński 4/1, Przysiek, Kuźdeba 1, Marciniak, Macharaszwili 2, Szymyślik, Halilbegović 6, Wolski, Krieger, Gudz, Czuwara, Pietruszka 1, Dzono 4.
Karne: 1/2.
Kary: 6 min.

Kary: Vive Tauron Kielce – 4 min. (Kus – 2 min., Tkaczyk 2 min.);, MKS Zagłębie Lubin – 4 min. (Przysiek – 2 min., Halilbegović 2 min., Pietruszka 2 min.).

Sędziowie: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza), Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie).
Widzów: 3000.