Uroczysta Gala i wyjątkowy gość specjalny.Kto w tym roku otrzyma Złoty Bilet?

0
2984

Już 24 kwietnia poznamy laureatów VI edycji Głogowskiej Nagrody Historycznej Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu. Gościem specjalnym Gali będzie wybitna pisarka, wielokrotna laureatka nagród literackich, sześciokrotnie nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”, pięciokrotna laureatka Czytelników „Nike” – Olga Tokarczuk. Wejściówki na spotkanie można odbierać od 18 kwietnia w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie. Liczba miejsc ograniczona.

Gala wręczenia nagród rozpocznie się o godzinie 17.30 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. W tym roku nominacje otrzymali:

    • „Obrońcy Głogowa” – film animowany, Arkadiusz Olszewski.
    • Pamiętniki, relacje i wspomnienia osadników rejonu obecnej gminy Jerzmanowa – (część 3) Prace zebrane w zakresie projektu „Powojenna historia mówiona Gminy Jerzmanowa” zrealizowanego w ramach Programu „Patriotyzm jutra”, Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej- Barbara Reszczyńska, Patrycja Barna, marek Robert Górniak i zespół młodzieży.
    • „Czuć się naprawdę wolnym…Stanisław M.Orzech 1942-1990”– autor Adam Orzech.
    • Pierwsza od zakończenia wojny msza święta, odprawiona 6 grudnia 2017 roku w ruinach kościoła św. Mikołaja z homilią ks. Stanisława Brasse.
    • Richard Knötel, „Groβ Glogau in den Jahren 1806-1814”, Album reprint, Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie.

Po uroczystej Gali, o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk.

Pisarka będzie rozmawiać z głogowianami o swojej najnowszej książce: „Opowiadania bizarne”, a także o wcześniejszych powieściach, takich jak: „Prowadź swój pług przez kości umarłych”oraz „Bieguni”.

VI edycja Głogowskiej Nagrody Historycznej Złoty Bilet już 24 kwietnia o godzinie 17.30, w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie. Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk bezpośrednio po Gali o godzinie 18.00.