Trzecioligowy hit dla KS Polkowice

0
1270

Interesujące widowisko stworzyły drużyny KS KGHM ZANAM Polkowice i Stali Brzeg w meczu na szczycie trzecioligowej grupy III. Po końcowym gwizdku więcej powodów do radości mieli gospodarze. Polkowiczanie do przerwy schodzili z trzybramkową przewagą. Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat, ale komplet punktów został w Polkowicach.

W pierwszych minutach goście stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich, ale dobrze dysponowany był tego dnia bramkarz polkowiczan, Damian Primel. Gospodarze odpowiedzieli w 24. minucie skutecznym strzałem Piotra Azikiewicza. Jeszcze przed przerwą zawodnicy KS KGHM ZANAM Polkowice podwyższyli stan rywalizacji, za sprawą rzutu karnego wykonywanego przez Mateusza Piotrowskiego. Niecałe trzy minuty później Piotrowski ponownie ustawiał piłkę na jedenastym metrze. Kilkanaście sekund wcześniej faulowany w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości był Azikiewicz. Obrońca Stali Brzeg wyleciał z boiska, a zawodnik polkowiczan trafił na 3:0.

Po zmianie stron strzelała już tylko Stal. W 50. minucie trafił Dominik Bronisławski, natomiast dwadzieścia minut później Dawid Lipiński. W końcówce meczu gra zrobiła się bardzo nerwowa, a goście obejrzeli dodatkowo drugą czerwoną kartkę. Wynik nie uległ już jednak zmianie i trzecioligowy hit wygrali polkowiczanie.

„Źle zaczęliśmy, dobrze skończyliśmy pierwszą połowę. I chyba pomyśleliśmy, że już jest po meczu. Za wcześnie nam się tak wydawało i musimy popracować nad tym. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z naszej gry w drugiej połowie. Chociaż nie zabrakło w niej sytuacji podbramkowy, niestety niewykorzystanych. Ostrzegałem naszych graczy w przerwie żeby nie wydawało im się, że kiedy przeciwnik przegrywa 0:3 i gra w dziesiątkę to jest po meczu. Niestety to nie pomogło. Ta drużyna zasługuje na więcej niż to co pokazała w drugiej połowie. Czasami gramy świetne a czasami nie wiemy co się dzieje” – powiedział Enkeleid Dobi, trener gospodarzy.

KS KGHM ZANAM Polkowice jest aktualnie wiceliderem rozgrywek. Pierwsza jest Stal Brzeg, która ma jeden punkt przewagi. Podopieczni trenera Dobiego zagrają w kolejny weekend w Dzierżoniowie.

KGHM ZANAM Polkowice – Stal Brzeg 3:2 (3:0)
Bramki: Piotr Azikiewicz 24, Mateusz Piotrowski 37 k., 40 k. – Dominik Bronisławski 50, Dawid Lipiński 70

KGHM ZANAM Polkowice:  Primel – Magdziak, Galas (58. Surożyński), Konefał, Ziemniak, Bancewicz, Szuszkiewicz (85. Zawadzki), Azikiewicz (62. Nowacki), Michalski, Fryzowicz, Piotrowski (67 Wojciechowski).

Stal Brzeg: Stitou – Żmuda, Maj, Zalewski, Nowacki, Jurek, Pożarycki, Gajda (60. Kolanko), Szymkowiak (46. Lipiński), Bonisławski, Sikorski.