Pewna wygrana SPR Chrobrego Głogów. Trzynaście bramek przewagi nad beniaminkiem

0
1167

Wysokie zwycięstwo nad beniaminkiem PGNiG Superligi Mężczyzn odnieśli szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. O rozmiarach zwycięstwa zadecydowała druga połowa – do przerwy głogowianie prowadzili różnicą trzech bramek, natomiast po końcowej syrenie mieli zapas trzynastu trafień. Wygrana ze Spójnią Gdynia pozwoliła SPR Chrobremu dopisać do swojego konta cztery punkty.

SPR Chrobry Głogów był zdecydowanym faworytem w pojedynku ze Spójnią Gdynia. Beniaminek rozgrywek PGNiG Superligi chciał w Głogowie sprawić niespodziankę, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem było zwycięstwo podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego. Początek spotkania należał jednak do gości. Gdynianie prowadzili w 4. minucie 3:1, wykorzystując defensywne problemy gospodarzy.

Przy rezultacie 9:6 dla przyjezdnych, trener Cieślikowski poprosił o czas. Jak pokazały kolejne minuty, była to dobra decyzja. Po wznowieniu głogowianie zaczęli odrabiać straty, a niedługo potem wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu. W końcówce pierwszej odsłony Spójnia doprowadziła jeszcze do remisu, ale ostatnie sekundy upłynęły pod znakiem przewagi SPR Chrobrego, który zszedł do szatni z trzybramkową przewagą.

Po przerwie SPR Chrobry narzucił swój styl gry i zdecydowanie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Gospodarze dobrze radzili sobie zarówno w obronie, jak i w ataku. W 48. minucie przewaga drużyny z Głogowa wynosiła już dziesięć bramek. Wygrana nie była więc zagrożona ani przez chwilę. Ostatecznie głogowscy szczypiorniści wygrali przed własną publicznością różnicą trzynastu trafień.

Wygrana pozwoliła głogowianom dopisać do swojego konta aż cztery punkty. Kolejny mecz 1 października z MMTS-em Kwidzyn.

1. kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn:

SPR Chrobry Głogów  – Spójnia Gdynia 38:25 (19:16)
SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak, Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała 8, Sadowski 7, Klinger 7, Babicz 5, Gujski 1, Tylutki, Orpik, Bartczak 2, Krzysztofik 3, Kubała 3, Rydz 1.
Karne: 2/3.
Kary: 12 min. (Sadowski – 4 min.; Świtała, Babicz, Tylutki, Bartczak – po 2 min.).

Spójnia: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk – Lisiewicz 2, Ćwikliński 2, Oliferchuk 4, Kamyszek 4, Pedryc K. 2, Kyrylenko 3, Jamioł, Brukwicki, Rychlewski 1, Pedryc P. 2, Kravchenko 1, Dworaczek, Marszałek 4.
Karne: 1/3.
Kary: 12 min. (Kravchenko, Oliferchuk – po 4 min.; Pedryc K., Kyrylenko – po 2 min.).

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz (Szczecin), Jakub Tarczykowski (Przecław/Szczecin).