Juniorzy starsi Chrobrego Głogów zagrają w młodzieżowej ekstraklasie!

0
1182

Wielki sukces juniorów starszych Chrobrego Głogów! Zespół prowadzony przez Pawła Rząsę zremisował dziś rewanżowe spotkanie z Bytovią Bytów (1:1), dzięki czemu uzyskał awans do Centralnej Ligi Juniorów! Młodzi pomarańczowo-czarni w miniony weekend wygrali na swoim terenie 1:0. Na wyjeździe udało im się utrzymać przewagę, a to oznacza, że głogowianie zagrają w młodzieżowej elicie!

W ubiegłą sobotę juniorzy starsi Chrobrego Głogów rywalizowali z Bytovią Bytów na stadionie przy Wita Stwosza. Na arenie, na której swoje ligowe mecze rozgrywa pierwszoligowiec z naszego miasta, młodzi pomarańczowo-czarni dobrze sobie poradzili i wywalczyli cenne zwycięstwo (1:0). Wprawdzie pozostawał lekki niedosyt, bo rezultat mógł być bardziej okazały, jednak niewątpliwie była to cenna zaliczka przed rewanżem.

W Bytowie głogowian czekało trudne zadanie. Rywal swoje mecze rozgrywa na boisku ze sztuczną nawierzchnią i to miało być atutem gospodarzy. Rywalizacja na murawie przemawiała jednak za pomarańczowo-czarnymi. Podopieczni Pawła Rząsy wyszli na prowadzenie po golu Damiana Stachurskiego i znaleźli się w fantastycznej sytuacji. Wprawdzie przed przerwą Bytovia wyrównała, ale remis to w dalszym ciągu był świetny wynik dla juniorów Chrobrego.

Warto wspomnieć, że niedzielne spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. W pierwszej połowie rzut karny wykonywali miejscowi, natomiast po przerwie piłkę na „wapno” ustawiali pomarańczowo-czarni. W obu przypadkach szczęśliwcami byli bramkarze, którzy bronili strzały swoich rywali.

O tym, jak zacięta walka toczyła się na boisku doskonale świadczy fakt, że Bytovia obejrzała dwie czerwone kartki. Najpierw dwie żółte obejrzał Maciej Błaszkowski, natomiast w samej końcówce do szatni odesłany został Jakub Czucha. Dla wszystkich sympatyków Chrobrego Głogów najważniejsza informacja jest jednak taka, że głogowianie wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów!

Wielkie gratulacje dla pomarańczowo-czarnych i trenera Pawła Rząsy!

DRUTEX-BYTOVIA – CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (1:1)

0:1 Stachurski 10

1:1 Kropidłowski 45

W 36 minucie Krzysztof Kropidłowski (Bytovia) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Rafał Paluch).

W 62 minucie Szymon Gil (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Łukasz Pupka Lipiński).

BYTOVIA (wyjściowy): Pupka Lipiński – Błaszkowski, Brozis, Dunst, Jeżewski, Kaba, Kropidłowski, Urbański, Wolski, Zagdan, Czapiewski.

CHROBRY: Paluch – Żołądziewski (35. Małucki), Michałowicz, Magdziak, Skiba, Kotyla (80. Prychod), Stachurski (85. Kukułka), Flis, Dybizbański, Filipowicz (57. Łuszczewski), Gil.

ŻÓŁTE KARTKI: Dunst – Kotyla, Magdziak.
CZERWONE KARTKI: Błaszkowski 75 (Bytovia – za dwie żółte), Czucha 90 (Bytovia – za faul).