Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin przegrały na inaugurację sezonu

0
1161

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin przegrały na inaugurację nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet z Vistalem Gdynia 24:29. Przyjezdne już do przerwy prowadziły z lubiniankami różnicą pięciu trafień. Po zmianie stron gospodynie nie zdołały zniwelować straty i punkty pojechały do Gdyni.

Jako pierwsze w niedzielnym meczu trafiły zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin, jednak przyjezdne błyskawicznie odpowiedziały, doprowadzając do remisu. W pierwszych minutach rywalizacji rezultat oscylował wokół remisu. Z biegiem czasu do głosu zaczęły dochodzić jednak szczypiornistki Vistalu Gdynia. W 13. minucie gry gdynianki prowadziły już różnicą trzech bramek.

Lubinianki nie miały zamiaru odpuszczać i po celnych rzutach zbliżyły się na jedno trafienie. Fantastycznie w bramce Vistalu spisywała się jednak Małgorzata Gapska. Interwencje doświadczonej bramkarki oraz skuteczność pod bramką Zagłębia sprawiły, że przyjezdne ponownie odskoczyły gospodyniom i do przerwy prowadziły pięcioma trafieniami (14:9).

Po zmianie stron drużyna z Gdyni cały czas utrzymywała prowadzenie. Szczypiornistki Vistalu nie pozwalały na wiele podopiecznym Bożeny Karkut, natomiast tym brakowało pomysłu na dogonienie rywalek. W drugiej połowie gdynianki kontrolowały przebieg spotkania i nie dały sobie wyrwać cennego prowadzenia. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 29:24. – „Nasz zespół był bardzo zaangażowany od początku meczu i bardzo chcieliśmy wygrać. Był moment, w którym odskoczyliśmy na 3-4 bramki i kontrolowałyśmy sytuację do ostatniego gwizdka. Dużo pomogły nam bramkarki, Gosia Gapska i Weronika Kordowiecka. Zaliczyły super zawody” – powiedziała po meczu Aleksandra Dorsz, zawodniczka Vistalu Gdynia.

Na pierwsze ligowe punkty w nowym sezonie Metraco Zagłębie Lubin musi więc jeszcze poczekać. W drugiej serii gier „Miedziowe” zagrają przed własną publicznością z Pogonią Szczecin, która na inaugurację rozbiła KPR Kobierzyce 32:13 i jest aktualnym liderem tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę 11 września w hali RCS-u w Lubinie.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:29 (9:14)

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 1, Mączka 1, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wiertelak, Ważna 1, Marić 6, Jochymek 1, Malta 5, Milojević 2, Walczak.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska 3, Urbaniak, Dorsz 4, Kobylińska 8, Stanulewicz 1, Olszowa, Zych 4, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 3, Borysławska, Macedo 1.

Sędziowie: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski