Start pływaków Piasta Głogów w Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego

0
1537

W ubiegłą sobotę (24 października) pływacy klubu MKS Piast Głogów wystartowali w Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego, które odbyły się w Legnicy. Głogowianie nie zajęli tam miejsc na podium, ale niektórzy zawodnicy wrócili do domu z nowymi rekordami życiowymi. Łącznie głogowski klub był w Legnicy reprezentowany przez 27 pływaków.

Dziewczęta
W kategorii 100 metrów stylem dowolnym dziewcząt (11 lat) 12. miejsce zajęła Jagoda Margas, która ukończyła rywalizację z wynikiem 1:18.79. Dziewięć lokat niżej sklasyfikowana została Liliana Reszewicz z czasem 1:22.89, 23. miejsce zajęła Iga Michalewicz (1:23.45), a jedno niżej Zuzanna Adamczewska (1:23.55). Na 36. pozycji zawody ukończyła natomiast Aleksandra Malina. Jej wynik to 1:32.46.

W rywalizacji dwunastolatek najlepiej z grona reprezentantek Piasta Głogów spisała się Nicole Wawrzeńczuk, która była dziewiętnasta (1:17.15). Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Wiktorię Mikołajczak (1:18.56), a 25. lokatę zajęła Julia Sorokanycz z wynikiem 1:19.86. W tej kategorii wiekowej startowały też Marcelina Hryniewicz (29. miejsce, 1:21.06) oraz Daria Stawicka (33. miejsce, 1:22.53). W kategorii wiekowej 13-15 lat głogowski klub był reprezentowany przez trzy zawodniczki. Marcelina Totoszko została sklasyfikowana na 29. lokacie (1:10.70), Karolina Nietopiel 36. (1:18.34), a Zuzanna Tyczyńska jedną niżej (1:21.22).

W gronie dziesięciolatek rywalizujących na 50 metrów stylem dowolnym, 16. miejsce zajęła Aleksandra Downar, która uzyskała czas 43.34. Tuż za jej plecami sklasyfikowana została Oliwia Śliska (43.51), a 24. miejsce zajęła Julia Marcinkowska z wynikiem 46.55. Na dalszych miejscach uplasowały się jeszcze Maja Masny (26), Emilia Wierzbowska (27.) i Aleksandra Chylarecka (33.).

Reprezentantki Piasta Głogów startowały też na dystansie 100 metrów grzbietem. W gronie dwunastolatek najlepiej poradziła sobie Marcelina Hryniewicz, która była 10. Dwie lokaty niżej sklasyfikowana została Julia Sorokanycz, a cztery miejsca za nią była Nicole Wawrzeńczuk. 18. miejsce w Legnicy wywalczyła natomiast Wiktoria Mikołajczak, która dopłynęła do mety w czasie 1:29.11. W rywalizacji 13-15 lat 25. miejsce wywalczyła Marcelina Totoszko, a tuż za jej plecami sklasyfikowana została Karolina Nietopiel.

17. lokatę w rywalizacji dziesięciolatek na 50 metrów grzbietem zajęła Oliwia Śliska, 24. była Julia Marcinowska, a jedno miejsce niżej sklasyfikowano Aleksandrę Downar. 29. miejsce wywalczyła Emilia Wierzbowska. Na 100 metrów stylem klasycznym jedenastolatek wysokie, 5. miejsce zajęła Zuzanna Adamczewska z wynikiem 1:37.20. 20. lokatę w Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego wywalczyła Aleksandra Malina. W starszej kategorii wiekowej (12 lat) 13. była Agnieszka Sułkowska, a na 18. lokacie finiszowała Daria Stawicka W gronie 13-15 lat Zuzanna Tyczyńska zajęła 21. miejsce.

18. miejsce w rywalizacji dziesięciolatek na 50 metrów stylem klasycznym wywalczyła Aleksandra Chylarecka, która była jedyną reprezentantką Piasta Głogów na tym dystansie. 6 miejsce na 50 metrów motylkiem zajęła Liliana Reszewicz (11 lat). W tej samej rywalizacji 15. miejsce zajęła Jagoda Margas, a 26. Iga Michalewicz. Zdyskwalifikowana została natomiast inna głogowska zawodniczka, Aleksandra Malina. Wśród dwunastolatek 15. miejsce zajęła Wiktoria Mikołajczak, a 17. Agnieszka Sułkowska. 26. miejsce w kategorii 13-15 lat przypadło Marcelinie Totoszko.

Głogowianki rywalizowały też na dystansie 200 metrów. W stylu zmiennym jedenastolatek najlepiej poradziła sobie Liliana Reszewicz, która zajęła 13. miejsce. W rywalizacji dwunastolatek 12. lokatę zajęła Nicole Wawrzeńczuk, 15. była Julia Sorokanycz, a 16. Agnieszka Sułkowska.

Chłopcy
W Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego w Legnicy startowali także pływacy Piasta Głogów. 39. miejsce w rywalizacji jedenastolatków na 100 metrów stylem dowolnym zajął Michał Mazur (1:33.35). W kategorii dwunastolatków miejsce 21. przypadło Jakubowi Mielczarkowi, a w rywalizacji 13-15 lat 28. był Karol Jasiński. Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym start dziesięciolatków na 24. miejscu ukończył Kacper Heiduk, a 40. był Bartosz Włodarczyk.

Na 50 metrów stylem grzbietowym najlepiej z grona głogowskich zawodników wśród dziesięciolatków spisał się Kacper Heiduk, który zajął 10. miejsce. Na 25. lokacie sklasyfikowany został Krzysztof Matczuk, a 27. był Maciej Skokowski. Ponadto na 40. lokacie rywalizację zakończył Bartosz Włodarczyk. Na 100 metrów stylem klasycznym rywalizował natomiast Jakub Mielczarek, który był 11. wśród dwunastolatków. W kategorii wiekowej 13-15 lat 8. miejsce wywalczył Karol Jasiński.

Głogowianie walczyli też na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Wśród dziesięciolatków 25. miejsce zajął Krzysztof Matczuk. Na takim samym dystansie, ale stylem motylkowym, 20. miejsce wywalczył Michał Mazur (11 lat). W rywalizacji 13-15 lat brał udział Karol Jasiński, sklasyfikowany na 24. pozycji.

Najlepszą drużyną Mistrzostw Zagłębia Miedziowego został MKS Juvenia Wrocław, który wywalczył łącznie 35 medali. Drugie miejsce zajął KS Krotosz Krotoszyn, a podium uzupełnił KS Wankan Legnica. Pływakom Piasta Głogów życzymy powodzenia w kolejnych startach!