SPS Chrobry rozpoczyna w 2. kolejce. Przyjeżdża WKS Sobieski Arena Żagań

0
1137

W sobotę o godz. 17:00 na parkiecie Szkoły Podstawowej Nr 3 (os. Piastów Śląskich) siatkarze SPS Chrobrego Głogów rozegrają swój pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie. Pomarańczowo-czarni podejmą przed własną publicznością WKS Sobieski Arena Żagań. Rywale w pierwszej kolejce, podobnie jak głogowianie, pauzowali.

Siatkarska II liga zainaugurowała swoje rozgrywki w miniony weekend. SPR Chrobry Głogów jednak pauzował, bo jego rywal został przeniesiony do innej grupy. Na parkiet nie wyszli także siatkarze WKS Sobieski Arena Żagań. Oznacza to, że obie drużyny wyjdą w sobotę na ligowy parkiet po raz pierwszy.

Podczas gdy ekipy z Głogowa i Żagania czekały na swoją kolej, mecze rozgrywały pozostałe ligowe drużyny. Pierwszym liderem drugoligowych zmagań w grupie IV jest MKST Astra Nowa Sól, która pokonała u siebie Juve Głuchołazy. Bez straty seta wygrała również MKS Olavia Oława. W pokonanym polu pozostawiła ona akademików z Zielonej Góry.

Jednego seta stracili siatkarze Orła Międzyrzecz, którzy grali w stolicy Dolnego Śląska z Gwardią Wrocław. Gwardziści postawili twarde warunki w drugim secie, jednak kolejne partie kończyły się zwycięstwami międzyrzeczan. Najbardziej wyrównany bój obejrzeli natomiast kibice w Bielawie. Bielawianka poradziła sobie w tie breaku z BTS-em Bolesławiec. Na uwagę zasługuje z pewnością rezultat premierowej partii. Set numer jeden zakończył się zwycięstwem gospodarzy 36:34.

Poniżej wyniki 1. kolejki oraz tabela. Z tego też miejsca zapraszamy Państwa na sobotni mecz SPR Chrobrego Głogów. Wstęp darmowy!

gospodarzgośćwynikwyniki setów
30-09-2017Gwardia WrocławOrzeł Międzyrzecz 1:323:25, 25:21, 18:25, 20:25
30-09-2017Astra Nowa Sól Juve Głuchołazy3:025:19, 25:17, 25:22
30-09-2017KS Bielawianka Bester Bielawa BTS Bolesławiec3:236:34, 15:25, 25:15, 18:25, 15:12
30-09-2017Olavia Oława AZS UZ Zielona Góra3:025:23, 25:18, 25:18