SPS Chrobry Głogów zdeklasowany w Międzyrzeczu

0
1294
Boisko

Nie będą dobrze wspominać sobotniej wyprawy do Międzyrzecza siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni przegrali mecz 11. kolejki II ligi grupy B z tamtejszym Orłem 0:3 i spadli na siódme miejsce w ligowej tabeli. O ile pierwszy set należał do wyrównanych, to w dwóch pozostałych zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy pewnie sięgnęli po komplet punktów.

Na początku października podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika przegrali z Orłem Międzyrzecz na własnym parkiecie 1:3. Sobotni mecz był więc okazją do rewanżu, choć głogowianie nie byli faworytem. Drużyna z Międzyrzecza to czołówka drugoligowej grupy B, co zapowiadało kolejną trudną przeprawę siatkarzy SPS Chrobrego Głogów.

Pierwszy set sobotniej rywalizacji był bardzo wyrównany. Głogowianie pokazali w nim, że w Międzyrzeczu mają zamiar ugrać korzystny wynik i momentami grali jak równy z równym. Zacięta partia zakończyła się jednak trzypunktowym zwycięstwem gospodarzy, którzy zrobili pierwszy krok w kierunku zwycięstwa. Premierowa odsłona zakończyła się wygraną Orła Międzyrzecz 25:22.

O ile pierwszy set był wyrównany, to w dwóch pozostałych zdecydowanie lepsi byli miejscowi. Siatkarze Orła zdeklasowali głogowian w kolejnych odsłonach meczu i zasłużenie zwyciężyli 3:0. W drugim secie zawodnicy Krzysztofa Wójcika byli tłem dla dobrze grających gospodarzy, którzy wygrali 25:16. Jeszcze większą przewagę Orzeł miał w trzecim i jak się okazało ostatnim secie. W nim gospodarze wygrali różnicą jedenastu punktów (25:14), kończąc całą rywalizację wynikiem 3:0.

Przegrana głogowian sprawiła, że zespół utracił kontakt z czołówką i spadł na 7. miejsce w ligowej tabeli. W jedenastu dotychczasowych meczach, ekipa trenera Wójcika zgromadziła na swoim koncie 16 punktów. Dzięki sobotniej wygranej siatkarze Orła Międzyrzecz zwiększyli swój punktowy dorobek do 21 i zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli.

Liderem rozgrywek jest Astra Nowa Sól. Lubuska drużyna przegrała wprawdzie na własnym parkiecie z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 2:3, jednak zachowała przodownictwo w grupie. Jeden punkt mniej ma na swoim koncie KS Bielawianka Bester Bielawa. To właśnie ten zespół będzie najbliższym rywalem pomarańczowo-czarnych. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów zagrają w Bielawie w sobotę 19 grudnia. Będzie to ostatni mecz głogowian w bieżącym roku. 9 stycznia drużyna pojedzie do Nowej Soli, natomiast na własny parkiet powróci 16 stycznia, kiedy przeciwnikiem będzie Olimpia Sulęcin.