Mistrz kraju za mocny dla KGHM Zagłębia Lubin

0
1348

Bez punktów wrócili do domu piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, którzy w meczu 20. kolejki Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2. Bramki dla mistrzów Polski padały w 16. oraz 64. minucie gry, a autorem drugiego trafienia był były piłkarz lubinian, Szymon Pawłowski.

Zawodnicy Lecha Poznań rywalizowali przed kilkoma dniami w Lidze Europy, jednak nie zdołali przebrnąć przez fazę grupową i ostatecznie pożegnali się z europejskimi pucharami. Po fatalnym początku sezonu, drużyna z Poznania zaczęła łapać wiatr w żagle i piąć się w górę ligowej tabeli. Obecnie podopieczni Jana Urbana zajmują 5. miejsce w lidze.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce lubinian. Pierwszą dogodną sytuację strzelecką zmarnował Karol Linetty, który nieczysto trafił w piłkę, przez co poleciała ona nad bramką gości. W 16. minucie Kolejorz był już skuteczniejszy. Piłkę opanował Kasper Hamalainen, który obrócił się z futbolówką i bardzo precyzyjnym uderzeniem przy słupku zmieścił ją w bramce KGHM Zagłębia Lubin.

Po zmianie stron na boisku nie było wielkich emocji. Gospodarze nie rzucali się do szaleńczych ataków, szanując jednobramkowe prowadzenie, natomiast podopieczni Piotra Stokowca razili nieporadnością w ofensywie. Sytuacja zmieniła się dopiero w 64. minucie, gdy piłkę do bramki posłał Szymon Pawłowski. Doskonałym podaniem popisał się Hamalainen, a były gracz KGHM Zagłębia Lubin wygrał pojedynek sam na sam z Martinem Polackiem i było 2:0.

Minutę później mogło być już 3:0, ale tym razem Pawłowski nie wykorzystał swojej sytuacji. Lubinianie zaatakowali w 70. minucie, ale strzał Michala Papadopulosa fantastycznie wybronił Jasmin Burić. Więcej bramek w Poznaniu nie padło i komplet punktów pozostał na stadionie Lecha. Przed Miedziowymi ostatni mecz w tym roku. 18 grudnia do Lubina przyjedzie Górnik Zabrze.

Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 – Kasper Hamalainen 16′
2:0 – Szymon Pawłowski 64′

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar, Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski (78′ Dawid Kownacki), Karol Linetty (84′ Maciej Gajos), Barry Douglas (46′ Darko Jevtić), Kasper Hamalainen.

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski (73′ Damian Zbozień), Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra, Adrian Rakowski (66′ Krzysztof Piątek), Jarosław Kubicki, Jakub Tosik (66′ Łukasz Janoszka), Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka, Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Karol Linetty, Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka, Darko Jevtić (Lech Poznań) oraz Lubomir Guldan, Aleksandar Todorovski, Jarosław Kubicki (KGHM Zagłębie Lubin).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).