SPS Chrobry Głogów wygrywa w Żaganiu!

0
1300
Boisko

Zwycięstwo na parkiecie faworyzowanego WKS Sobieskiego Żagań odnieśli w sobotę siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni wygrali na terenie czołowej drużyny ligi 3:1, a na szczególnie wielkie uznanie zasługuje trzeci set, w którym głogowski zespół wygrał 25:14. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika to pierwsza drużyna, która zwyciężyła w tym sezonie na żagańskim parkiecie.

Do meczu z SPS Chrobrym Głogów siatkarze WKS Sobieskiego Żagań podchodzili jako niepokonani na własnym parkiecie. W ostatniej serii gier rywal głogowian poległ w Bielawie i mecz z SPS Chrobrym miał być doskonałą okazją na przełamanie. Pomarańczowo-czarni w ostatni weekend wygrali u siebie z MKS Olavią Oława, jednak wyjazdowy mecz zapowiadał się o wiele trudniej.

Pomarańczowo-czarni rywalizację w Żaganiu rozpoczęli od bardzo dobrej gry w pierwszym secie. Głogowianie postawili wysoko poprzeczkę i sprawili bardzo dużo problemów faworyzowanej ekipie WKS Sobieskiego. Podopieczni Krzysztofa Wójcika znakomicie wywiązywali się ze swoich założeń, w efekcie czego zwyciężyli premierową partię 25:20.

W drugim secie do głosu doszli gospodarze, choć cała odsłona była niesamowicie wyrównana. Pomarańczowo-czarni w dalszym ciągu udowadniali, że przyjechali do Żagania po korzystny rezultat i nie zamierzali ułatwiać zadania faworytom. Drugi set zakończył się wprawdzie zwycięstwem gospodarzy 25:23, jednak nasz zespół kolejny raz zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Trzecia partia to już prawdziwy koncert w wykonaniu głogowian. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów zdecydowanie zdominowali wydarzenia na parkiecie i wygrali w wielkim stylu 25:14. Jedenaście punktów przewagi doskonale potwierdza wspaniałą grę pomarańczowo-czarnych, którzy byli coraz bliżej końcowego triumfu.

Set numer cztery był już bardziej zacięty niż poprzednia partia. Zawodnicy z Żagania musieli zrobić wszystko, by doprowadzić do tie-breaka, natomiast głogowianie w dalszym ciągu robili swoje. Podopieczni Krzysztofa Wójcika kontynuowali swoją dobrą grę i zasłużenie wygrali 25:22. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla SPS Chrobrego Głogów, który wywalczył tym samym swój trzynasty punkt w sezonie.

Głogowianie zajmują aktualnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest MKST Astra Nowa Sól, która wyprzedza KS Bielawiankę Bester Bielawa i GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Przed pomarańczowo-czarnymi są jeszcze siatkarze z Żagania. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie KS Gwardia Wrocław. Spotkanie odbędzie się 28 listopada na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie.