SPS Chrobry Głogów wygrywa w Oławie i nie traci kontaktu z czołówką

0
870

Siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo w Oławie. Pomarańczowo-czarni wygrali mecz 7. kolejki 3:1, co pozwoliło im utrzymać miejsce na podium w tabeli rozgrywek. Zwycięstwo było o tyle ważne, że swoje mecze wygrali też wszyscy najgroźniejsi rywale głogowian.

W Oławie podopieczni trenera Dominika Walencieja mogli się spodziewać trudnej przeprawy. Olavia potrzebowała punktów, by zbliżyć się do czołówki, natomiast głogowianie, by z niej nie wypaść, także celowali w zwycięstwo. Pierwszy set sobotniego spotkania dał jednak więcej radości SPS Chrobremu Głogów. Pomarańczowo-czarni w partii otwierającej mecz wypadli zdecydowanie lepiej i w ostatecznym rozrachunku wygrali 25:16.

Drugi set pokazał jednak, że Olavia nie zamierza składać broni. Gospodarze zagrali lepiej i wygrali 25:19, wyrównując stan rywalizacji. Niezwykle zacięty przebieg miała trzecia partia. Obie drużyny nie mogły już sobie pozwolić na stratę seta, bo to równałoby się ze stratą punktów. Głogowianie zachowali w tej odsłonie więcej zimnej krwi, zwyciężając 25:23.

W czwartym secie zarysowała się już zdecydowana przewaga SPS Chrobrego. Zawodnicy Dominika Walencieja znakomicie poradzili sobie z zespołem z Oławy, a wygrana 25:16 sprawiła, że cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1. Pomarańczowo-czarni wrócili więc do Głogowa z kompletem punktów, co przy wygranych najgroźniejszych rywali, ma ogromne znaczenie.

W Bolesławcu swój mecz wygrał liderujący zespół z Wałbrzycha. Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że MKS Aqua-Zdrój zwyciężył w pierwszym secie aż… 25:7! Punktów nie stracił też MUKS Ziemia Milicka, który wygrał na wyjeździe w Głuchołazach 3:0. Ważne trzy oczka do swojego konta dopisała też Astra Nowa Sól. Ta z kolei wygrała 3:0 w Bielawie i ma aktualnie tyle samo punktów, co głogowianie.

17 listopada SPS Chrobry Głogów zagra na własnym parkiecie z BTS Bolesławiec.

1. kolejka: 10-11-2018