SPS Chrobry Głogów utrzymał się w drugiej lidze

0
1327

Zwycięstwem SPS Chrobrego Głogów zakończyła się trzymeczowa rywalizacja o utrzymanie miejsca w gronie drugoligowców. Głogowscy siatkarze wygrali oba weekendowe mecze z Volley Gubin przed własną publicznością, natomiast w środę dopełnili formalności, pokonując rywala na jego parkiecie bez straty seta.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2015/2016 na przedostatnim miejscu w tabeli drugoligowej grupy 2, w związku z czym musieli walczyć o utrzymanie miejsca w rozgrywkach. Ich rywalem był ostatni w tabeli Volley Gubin. Dwa wcześniejsze mecze zakończyły się wygranymi pomarańczowo-czarnych i teraz także byli oni faworytem starcia. Podopieczni duetu Dominik Walenciej – Artur Pawluś wykonali swoje zadanie i w bardzo dobrym stylu pokonali zespół z Gubina.

Pierwszy mecz rozegrano w sobotę na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 12. Głogowianie bez większych problemów poradzili sobie z gubińskim zespołem i rozstrzygnęli losy spotkania w trzech setach. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy do 18, natomiast w kolejnych przyjezdni ugrali zaledwie 13 i 11 punktów. Pomarańczowo-czarni zrobili więc pierwszy krok w kierunku utrzymania i mieli przewagę przed rozgrywanym dzień później drugim starciem.

Niedzielną konfrontację lepiej rozpoczęli siatkarze Volley Gubin, którzy po zaciętej partii zwyciężyli 27:25. W trzech kolejnych setach do głosu doszli jednak głogowianie. Zawodnicy SPS Chrobrego Głogów wygrali drugą odsłonę 25:19, wyrównując stan rywalizacji. Miejscowi górą byli także w kolejnych partiach, które kończyły się wynikami 25:22 oraz 25:19.

Do pełni szczęścia ekipie duetu Walenciej – Pawluś brakowało trzeciego zwycięstwa, które zapewniłoby im miejsce w gronie drugoligowców na kolejny sezon. O nie głogowianie walczyli w środę w Gubinie. Podobnie jak w pierwszym starciu na parkiecie SP 12, pomarańczowo-czarni zdominowali przeciwnika i pewnie wygrali nie tracąc przy tym ani jednego seta. Gospodarze próbowali nawiązać walkę tylko w ostatniej partii, która zakończyła się czteropunktową wygraną zespołu z naszego miasta (25:21). Wcześniej SPS Chrobry Głogów zwyciężał 25:18 oraz 25:15.

Walka o utrzymanie zakończyła się więc sukcesem siatkarzy SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni bez większych problemów wygrali trzy konfrontacje z drużyną z Gubina i mogą już myśleć o następnym sezonie siatkarskiej drugiej ligi. Już teraz można założyć, że pomarańczowo-czarni będą celowali w wyższe miejsce na koniec sezonu i tego życzymy im w nadchodzących rozgrywkach.

Rywalizacja o miejsca 9-10 (do 3 zwycięstw):

SPS Chrobry Głogów – Volley Gubin 3:0 (25:18, 25:13, 25:11)
SPS Chrobry Głogów – Volley Gubin 3:0 (25:27, 25:19, 25:22, 25:19)
Volley Gubin – SPS Chrobry Głogów 0:3 (18:25, 15:25, 21:25)