SPS Chrobry Głogów umocnił się na pozycji lidera!

0
1306

Kolejne zwycięstwo odnieśli występujący na drugoligowych parkietach siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali przed własną publicznością UKS Volley Żarów 3:0, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera. Przewaga głogowian nad drugim w tabeli zespołem wynosi aktualnie trzy punkty. Kolejny mecz podopieczni Dominika Walencieja rozegrają 10 grudnia.

SPS Chrobry Głogów był zdecydowanym faworytem w starciu z UKS Volley Żarów i udowodnił to na parkiecie. Głogowianie wygrali mecz bez straty seta, choć w drugiej partii przyjezdni zdołali nawiązać wyrównaną walkę. Wcześniej jednak pomarańczowo-czarni udanie zainaugurowali spotkanie, wygrywając w pierwszym secie 25:16. Druga odsłona upłynęła już pod znakiem wyrównanej walki, efektem czego był jej rezultat. Zawodnicy trenera Dominika Walencieja wygrali 26:24.

W trzecim secie gospodarze znów zagrali koncertowo. Pomarańczowo-czarni nie dali szans gościom z Żarowa i zwyciężyli partię 25:17, a cały mecz 3:0. Głogowianie udanie rozpoczęli rundę rewanżową. Kolejny mecz zagrają również przed własną publicznością. 10 grudnia w hali sportowej SP12 rywalem lidera drugiej ligi będzie BTS Elektros Bolesławiec. Obie drużyny spotkały się w drugiej kolejce bieżącego sezonu. Głogowianie wygrali na wyjeździe 3:2.

Po dziesięciu kolejkach SPS Chrobry ma na swoim koncie 25 punktów. Drugie miejsce zajmuje MKST Astra Nowa Sól, która traci do pomarańczowo-czarnych trzy oczka. Taki sam dorobek ma zamykająca podium ekipa z Bielawy. Najbliższy rywal głogowian zajmuje ósme miejsce.