Raszówka gola… nie strzeliła

0
836
SONY DSC

Ostatnia kolejka rozgrywek B-klasy przyniosła przegraną Huzarowi Raszówka w meczu z Mewą Goliszów, mimo iż nasz bramkarz Szymon Targowicz wykazał się pełnym profesjonalizmem. Goście okazali się być szybsi i bardziej skoncentrowani na grze, dzięki czemu rozgromili naszą drużynę 5:0.

W pierwszej połowie walka toczyła się w środku pola, nie było żadnej stuprocentowej sytuacji.  Zawodnik Huzara – Marcin Nyklewicz w 22. minucie otrzymał żółtą kartkę za nieregulaminowe zagranie ręką. Pierwsza połowa była spokojna i nic nie wskazywało na tak ogromną porażkę naszych zawodników.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy Michał Pisarski po fenomenalnym uderzeniu zdobył gola. Wynik nie był korzystny dla drużyny z Raszówki. Zawodnicy Mewy Goliszów poszli za ciosem i po dwóch minutach od  zdobycia przewagi gości, gola na 2:0 zdobył Rafał Wojtkowiak, ale to jeszcze nie koniec  wrażeń.
Maraton bramek rozpoczął się w  57. minucie, w której Przemysław Burzmiński strzelił gola na 3:0, następnie w 59. minucie Michał Pisarski ustrzelił dublet goli, a na koniec, bo w 60 minucie następnego dubleta zdobył Rafał Wojtkowiak.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Gabriel Jankowiak, a nagrodę w imieniu wójta Tadeusza Kielana wręczył radny Marcin Nyklewicz. Na tytuł najlepszego zawodnika Huzara zasłużył Leszek Zaremba grający z numerem 5, upominek ufundowany przez Gminę Lubin wręczył Prezes Klubu Huzar Raszówka Zbigniew Korczak.

Ostrzeżenie dla sympatyków piłki, aby nie parkowali swoich samochodów przy boisku, ponieważ podczas meczu piłka uszkodziła szybę w aucie jednego z zawodników.

***

Grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej wśród drużyn Gminy Lubin Iskra Księginice po paśmie spektakularnych zwycięstw uległa na wyjedzie Kaczawie Bieniowice 2:1. Swój potencjał drużyna pokazała w czterech ostatnich spotkaniach wygrywając z Chojnowianką Chojnów, Pogonią Góra, Zametem Przemków i Czarnymi Rokitki, tych ostatnich pokonując 4:0.

***

Wśród drużyn Gminy Lubin grających w A-Klasie najwyższą 9. pozycję w tabeli zajmuje Transportowiec-Kłopotów Osiek, ale i on w ostatniej kolejce odnotował porażkę przegrywając z Tęczą Kwietno 4:1. Na jedenastych miejscach – w I i II legnickiej grupie A Klasy plasują się Unia Miłoradzice i Fortuna Obora. W meczach ostatniej kolejki Unia przegrała ze Spartą Parszowice 4:2, a Fortuna uległa Sokołowi Jerzmanowa 6:4.

***

W rozgrywkach B-Klasy zdecydowanie najlepiej wypada Unia Szklary Górne, zajmując obecnie drugie miejsce w II legnickiej grupie. W ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Błysk Studzionki 0:1. Grający w tej samej grupie Platan Siedlce zajmuje 7. miejsce. W grupie III szóste miejsce zajmuje Huzar Raszówka, a dziesiąte Victoria Niemstów.