SPS Chrobry Głogów pokonał lidera. W sobotę zagra w Sulęcinie

0
1281

To był udany weekend w wykonaniu siatkarzy drugoligowego SPS Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika pokonali w meczu 4. kolejki rozgrywek liderującą Astrę Nowa Sól 3:2 i sprawili, że lubuski zespół doznał pierwszej porażki w sezonie. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Rywalem będzie ostatnia w tabeli STS Olimpia Sulęcin.

Do meczu z Astrą Nowa Sól głogowianie przystąpili mając na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. Nowosolanie wygrali wszystkie wcześniejsze spotkania, tracąc w nich tylko jednego seta. W Głogowie spodziewano się więc bardzo trudnej przeprawy, jednak mecz potwierdził to, o czym wspominano już wcześniej – grupa jest bardzo wyrównana i tutaj każdy jest w stanie wygrać z każdym.

Rozegrane w ostatnią sobotę spotkanie pomarańczowo-czarnych z liderem rozgrywek, przyniosło wiele emocji i nikt ze zgromadzonych widzów nie miał prawa się nudzić. Głogowianie dobrze weszli w mecz i wygrali pierwszego seta 25:22, obejmując prowadzenie w całej rywalizacji. Druga partia została jednak całkowicie zdominowana przez nowosolan. Astra wygrała przewagą jedenastu punktów (25:14) i doprowadziła do remisu. Również przyjezdni mieli więcej z gry w trzeciej odsłonie. Podopieczni Krzysztofa Wójcika postawili już twardsze warunki, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Przyjezdni wygrali do 23 i prowadzili w całym spotkaniu 2:1.

Ku uciesze kibiców, czwarty set był dla gospodarzy. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów radzili sobie z atakami lidera rozgrywek i zdobywali punkty, co sprawiło, że ostatecznie wygrali 25:22. O końcowym rezultacie musiał więc rozstrzygnąć tie-break. W nim głogowscy zawodnicy zachowali zimną krew i po pasjonującej końcówce zwyciężyli 16:14, a cały mecz zakończył się ich wygraną 3:2.

– „Ten zespół musi uwierzyć, że może z każdym wygrywać. Nowa Sól to bardzo trudny przeciwnik. Jeżeli zagramy swoje, to potrafimy pokonać każdego”powiedział trener Krzysztof Wójcik.

Wygrana z Astrą Nowa Sól dała podopiecznym Krzysztofa Wójcika piąty punkt w ligowej tabeli. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów zajmują obecnie szóste miejsce w rozgrywkach, natomiast nowosolan na fotelu lidera zmienił WKS Sobieski Żagań. Kolejny mecz głogowianie rozegrają w najbliższą sobotę (24 października). Pomarańczowo-czarnych czeka wyjazdowa potyczka z zamykającą ligową stawkę STS Olimpią Sulęcin. W spotkaniu na szczycie lider z Żagania zagra na parkiecie drugiego Orła Międzyrzecz.